Mitä? Mistä paremmasta? Yksi hänen keskeisistä teeseistä on ollut terveydenhuollon rampauttaminen poistamalla Obamacaren, jotta voisi korvata sen omalla fantastisella suunnitelmalla jota ei ole koskaan todellisuudessa ollut olemassa. Myös ihmisten ostovoima on tarkoituksena tuhota ottamalla käyttöön kaikkea koskevat kymmenien prosenttien tuontitariffit, oletettavasti jotta rikkaille voidaan tehdä veronalennuksia.
En väittänytkään että äänestyskäyttäytyminen USAssa olisi jotenkin loogista, mutta silti Trump on ilmeisesti tällä hetkellä todennäköisin voittaja. Mistä tämä fakta kumpuaa? Ei voi samaan aikaan olla surkea ehdokas ja silti vaalien voittaja.
Mulla ainakin tulee syyksi mieleen toivo paremmasta, Harris ei mun mielestä sellaista mielikuvaa luo. Toisaalta vain kaksi ehdokasta, onko Harris siis niin huono että Trump on pienempi paha? Tuskin, USAssa ollaan kyllästyneitä kaikkiin pielessä oleviin asioihin.