- Liittynyt
- 27.03.2017
- Viestejä
- 3 214
Minulla peli ei ole sekoillut pitkiin aikoihin ja fps nousee melkeinpä joka päivityksellä... Paitsi että sekoilu alkoikin vasta tällä viikolla parin päivän viiveellä eli kyseessä taitaa olla hankalasti toistettavat bugit.Ensimmäisessä kolmessa pelissä äänet kuulostivat ihan oudoilta. Jalat olivat sellaista todella bassoista kopinaa ja aseääniä ei ainakaan kauempaa tunnistanut tippaakaan tutuiksi. Peli oli juuri päivittänyt 30mb patchin, joten epäilin että kaikki äänet ovat kokeneet päivityksen. ...sitten pari peliä myöhemmin äänet kuulostivat taas normaalilta, tai ainakaan en kiinnittänyt niihin enää mitään erityistä huomiota.
-Kuoleman jälkeen spectatessa äänen kuuluivat vastakkaisilta suunnilta, kuuntelin että auto tulee parin sekunnin päästä vasemmalta mutta se tulikin oikealta ja äänet kuuluivat kokoajan väärästä kuulokkeesta
-Bad Module Error on tullut pari kertaa
-Rynkky ei suostunut lataamaan kuin 28 luotia, mutta korjaantui kun aseen heitti maahan
Tämä ongelma on tainnut olla aina olemassa, mutta sitä ei vain tule huomattua kun ei tule tarkastettua jokaista replayta ja jos ampuu monta kertaa vihu kuolee lopulta. Veri voi lentää ampujalle vaikka osuma ei rekisteröityisikään. Onkohan tuo jotain client side/server side juttuja tai jotain.[edit] Valitettavasti alkanut myös kärsimään uudesta ongelmasta: nyt parin illan aikana tullut ainakin 4 kertaa ammuttua vastustajaa niin että ruudullani selkeästi veri lentänyt, mutta heti perään killcamin mukaan en ammu lainkaan. Vähän syö miestä, kun arveli sen jääneen vain pienestä kiinni, mutta vastustaja ei muka ottanut naarmuakaan.
Joskus 2kk sitten squadissa ammuttiin saluunan katolta laatikon takaa kurkkivaa ukkelia ja naureskeltiin että onko siellä koko squadi saman laatikon takana kurkkimassa kun veri lensi vähän väliä eikä jamppa kuole. Voitettiin lopulta kana ja kun katsoin replaysta erikoisen tilanteen niin luodit napsahtelivatkin kurkkijan takana olevaan seinään ja hänen HP:t olivat kokoajan 75%?!
Tulipa valitusviesti, harvinaisia tilanteitahan nuo ovat mutta syöhän se miestä kun sattuu kohdalle.