- Liittynyt
- 16.10.2016
- Viestejä
- 21 661
Jyväskylässä vanhusten palvelutalossa vahvistettu koronatapaus (ja aiemmin vahvistettuja tapauksia jossakin vammaispalveluyksikössä):
www.ksml.fi
Muuten noissa ei olisi mitään ihmeellistä, mutta vasta alkuviikosta uutisoiin siitä Jyväskyläläisestä vanhustenhoitajasta, jolla oli todettu tartunta. Toivottavasti nämä eivät liity toisiinsa.

Huhtasuon vanhusten palvelutalossa Jyväskylässä koronavirustartunta – myös yksityisessä vammaispalveluyksikössä tartuntoja
Jyväskylän kaupungin Huhtasuon palvelutalossa on ilmennyt keskiviikkona koronavirustartunta.

Muuten noissa ei olisi mitään ihmeellistä, mutta vasta alkuviikosta uutisoiin siitä Jyväskyläläisestä vanhustenhoitajasta, jolla oli todettu tartunta. Toivottavasti nämä eivät liity toisiinsa.
Voisit tosiaan suoltaa juttusi offtopic-ketjuun, tai mieluummin lopettaa kokonaan tuon tahallisen trollauksen/riidankylvämisen. Tarkoituksesi oli kuitenkin selvästi mollata koko foorumia keskustelijoineen sillä verukkeella, että yhden kirjoittajan oma tilastokäyriin perustuva arvio kehityksestä ei osunut mielestäsi riittävällä tasolla kohdalleen. Se on totta, että aihe on polttava ja että tänne tulee täällä on paljon kaikenlaista epämääräistä tuubaa, mutta se ei kuitenkaan tarkoita, etteikö täällä olisi verrattain paljon myös asiallista ja analyyttistä keskustelua lähteineen.Kiitos informatiivisesta viestistä, ja en nyt ala 100 sivua hakemaan tätä yhtä viestiä. Toki voisit itsekin niitä omia lähteitä antaa mielummin kun se että naapurin koiran saunakaveri kertoi, tai että "kentällä" puhutaan.
Viimeksi muokattu: