- Liittynyt
- 08.01.2017
- Viestejä
- 517
Hyötyä ainoastaan siinä suhteessa, ettei henkilökuntaa ollut niin paljon sairauslomalla. Ei ne jo muutenkin kuormittuneet sote-alan ihmiset tule töihin sairaana. Nyt etenkin kun siitä ei saa lintsarin leimaa tässä maailman tilanteessa.Ennen viimeistä versiota rokote suojasi varsin hyvin tartunnoiltakin (ja levittämiseltä), viimeinen versio alkoi vasa osassa Suomea leviämään loppuvuodesta.
Toki ruokotussuojaa viimeisessäkin vakavilta taudeilta, joten miehityksen osalta tärkeä. ja terveydenhuoltopuolella ollut sitä kolmatta piikkiä taviksia etupainoisemmin tarjolla, joten uudenkinversion kanssa siitäkin hyötyä.
Tosiaan omaisille pitäisi takoa se järki käteen. Siellä on kuitenkin yhteiset ruokailutilanteet yms. Sitten on koko kööri kipeä. Siis oman kapean otannan perusteella näin kävi yhdessä hoivakodissa ja kaunialan sairaalassa.
