- Liittynyt
- 03.04.2017
- Viestejä
- 6 683
Uutisen mukaan ei pystytty näyttämään, että pelaaja olisi toiminut väärin. Ainoastaan se, että hän oli voittanut 100% Veikkauksen halussa olevastaEi, mutta ei se oikeuta silti huijaamaan.
Mitä tuolla yrität kertoa.
Uutisen jutun mukaan ei ollut kyse tuurista.
Alkaa nyt muistuttaa autovarasta, nähdään auton ulkopuolella, nähdään autossa ja saadaan autosta kiinni, mutta se miten varasti jäi epäselväksi, varmaan ihan tuuri että sai auton käyttöönsä. ja se on ihan auton omistajan ja valmistajan vika jos huono koodia.
koneesta pelaten koneen ohjeiden mukaan. Meillä on muuten sellanenkin oikeuskäytäntö, että jos sopimus en epäselvä se tulkitaan sopimuksen tekijän vahingoksi. Tässä veikkaus tekee pelaajan kanssa sopimuksen, että saat sen mitä kone näyttää sinulle kuuluvan, kunhan maksat pelimaksun.
Jo ton perusteella olisi tuomio pitänyt jättää antamatta.