Venaa nyt... sulla on uudet verkot vesillä ja naisseuraa jo ainakin jutun tasolla ja te keskustelette... sun eksästä ja povaatte hänelle huonoa tulevaisuutta?Ja olenkin jo löytänyt hyvää juttuseuraa vastakkaisen sukupuolen edustajasta (jos väliä).
Täytyy sanoa, että vaikka emme ole keskustelleet hirveästi yksityiskohdista, niin se hänen analyysi tapahtumista ja syy-seuraussuhteista oli kyllä niin spot on.
Emme näe mitään järkeä asioissa saati exälle kovinkaan valoisaa tulevaisuutta, mutta nyt onkin tarkoitus unohtaa se sen elämä ja sopia asiat sekä take care of the kids.

Eikö tämän nimenomaan pidä olla sitä aikaa, kun etsii itseään?
Kai siihen nyt olennaisena osana kuuluu sekin, että selvittelee itselleen mitä haluaa ja mitä ei oli se sitten jotain tekemistä tai jonkun toisen ominaisuus.
Joo mutta siihen ei pidä tuoda uusia ihmisiä rikottavaksi omaan etsiskelyynsä. Se pitää nimenomaan tehdä "peilin edessä".