- Liittynyt
- 29.10.2016
- Viestejä
- 9 742
Aika hurjaa. Kävikö sun mielessä että oikealla kaistalla oleva voisi tossakin tilanteessa seurata niitä peilejään ja ennakoida? Tarvittavat toimenpiteet tossa on vakkarin pudotus hetkeksi tai sitten kaistanvaihto vähän aiemmin. Ei ole vaikeeta.
Se jos rajoituksen mukaan ajava ei halua mennä vasemmalle kaistalle ylinopeutta ajavan "tielle" on sitten eri asia, mutta ei se pussituksen välttäminen ole vaikeaa, jos edelleen se havannointikyky on parempaa luokkaa kuin kastemadolla.
Sinulta tuntuu menevän pointti kokonaan ohitse? Tuossa ei ollut mitään ennakointiin ja peilien käyttöön liittyvää.
Aiempi kaistanvaihto kuulostaisi hieman jännältä vaihtoehdolta myös, eli jos näkee jonkun tulevan kovempaa takaa niin siirrytään eteen?
Havainnointikyvystä ei myöskään ollut kyse. Eli rakentelet nyt jotain ihan omaa skenaariotasi missä joku ei katsele ympärilleen vastaukseksi esimerkkiin.