- Liittynyt
- 26.03.2017
- Viestejä
- 516
Tätä lausetta täällä on viljelty, mutta eipä ole kukaan kertonyt mitä ne systeemit on ja millä tavalla ne on paremmin toimivia.Miksi käyttää noin huonosti ja mutkikkaasti toimivaa systeemiä, kun bitcoinin jälkeen on kuitenkin tullut mielettömän paljon paremminkin toimivia systeemejä..
Oma veikkaus on, että on haksahdettu ns. kakkakolikoihin kun on kuviteltut niissä olevan suurempi potentiaali isoihin voittoihin. (toki näin lyhyellä tähtäimellä voi olla) Sitten onkin jäänyt luu käteen ja pitää itselle yrittää perustella miksi ne ovat parempia kuin bitcoin. Ei kuitenkaan uskalleta kritiikin pelossa mainita niitä nimeltä kun ehkä sisimmässää tiedetään niiden olevan keskitettyjä tai, että niissä on ihan ne samat ongelmat, mutta eivät ole päässeet kunnon testiin.
Alkuperäinen idea ei ole hävinnyt mihinkään.Hyvin huonosti käyttöön kelpaavaksi todistetun alustan päälle rakennetaan systeemejä, jotka vievät siltä tehokkaasti pois sen alkuperäisen idean ja ovat ongelmallisia silti..