Taitaa vähän vähissä olla sellaiset valvontakamerat, jotka täyttävät alla olevat speksit
Olisi siis tarkoitus hankki rivarin takapihalle kamera vähän niin kuin testimielessä ja katsoa miten sitä voisi hyödyntää ha:ssa ja automaation kanssa. Takapihalla ei mitään mahdollisuutta vetää sähköä tai PoE:ta (ainakaan ensimmäisessä testissä) joten sen pitää toimia akulla ja lähettää data wifi:n avulla.
- Wifi
- Akku/paristo käyttöinen
- Kestää säätä (tulee ulos)
- Hinta low as possible
Kamera kun kamera saadaan varmaan kiinni ha:n frigatella, motioneylla tai tuotteen omalla integraatiolla joten se taitaa olla pienin huolen aihe. Tässä muutama mitä löysin, jotka voisivat täyttää speksit, mutta olisiko täällä heittää jotain lisä ehdotuksia?
Anker eufyCam 2 -valvontajärjestelmä kahdella kameralla – Valvontakamerat ulkotiloihin – Valvontakamerat – Turvallisuus ja automaatio – Koti ja valaistus – Verkkokauppa.com (tämä setti ei erityisen halpa enää).
tai
Arlo Essential XL Spotlight -valvontakamera LED-valolla, valkoinen – Valvontakamerat ulkotiloihin – Valvontakamerat – Turvallisuus ja automaatio – Koti ja valaistus – Verkkokauppa.com
Tai
REOLINK Argus 3 - Akkukäyttöinen valvontakamera | Edullinen
117,18 € Reolink 1080P WiFi Spotlight -akkukäyttöinen kamera Starlight-anturillaSaat langattoman suojauksen mihin tahansa sitä tarvitset Argus 3:n avulla. Paristo- tai aurinkokennokäyttöinen turvakamera, jossa on liiketunnistin ja sireeni. Katso mitä tapahtuu Full HD:nä, valaise pimeät nurkat ja...www.proshop.fi
Arlo varmaan onnistunee kytkeä Frigateen mutta hmm.. näköjään tuon Ankerinkin saa kiinni Frigateen. Frigatea jos käyttää niin kameroiden liikkeentunnistukset yms. ovat hyödyttömiä.
