- Liittynyt
- 18.01.2017
- Viestejä
- 560
Tor-verkkoa kuormittavat latailut ei ole vaihtoehto. Eivätkä tuollaiset sim-kortti-virityksetkään. Jos black sailsia varastetaan, niin varastetaan sitten kunnolla, oikein ja kerralla. Näin olen kuullut kerrottavan. Hupihedarit koepaloineen onkin suunnattu massoille. Joku vankilassa sanoikin joskus "ei pidä tehdä jekkuu, jos ei kestä kakkuu". Toisaalta jonia ja kumpp. ei kiinnosta piratismi, vaan kyseessä on edelleenkin puhdas vedätys jolla ei ole tekijänoikeuksien kanssa mitään tekemistä.
Everythig everywhere all at once
saa tulla btn moikkaamaan, yhtään laitonta sarjaa en ole koskaan ladannut
royalcocaineslut
Olipas siinä kryptinen viesti... Suosittelen laittamaan korkin kiinni
Sehän mokkulan IMEI sarjanumero lähetään aina operaattorille kun se mokkula käynnistetään ja sim-kortin tiedot.
Eli operaattorit ja viranomaiset saavat yhdistetty prepaid-mokkulan käyttäjään jos siinä mokkulassa on erehtynyt käyttämään joskus postpaid-liittymää. Ja vaikka ei olisikaan, niin äkkiäkös poliisi sen yhden mokkulan sijainnin peilaa oikeuden luvalla.
Headmannit se prepaid-mokkula varmaan pysäyttää, mutta jos on oikeasti jotain luottamuksellista viestintää, niin eiköhän se kannata hommata VPN sen kaveriksi ja tor-verkkoon siirtää kaikki yhteydet. Sen jälkeen sitä viestintää on hyvin vaikea sivullisten enää urkkia.
Oikeassa olet, mutta kysehän olikin nimenomaan Jonin kirjeitä vastaan suojautumisesta. Tällöin Prepaid riittää, eikä poliisia ei kiinnosta latailut. Halvimmaksi varmaankin VPN tulisi.