Tämä kommentti on hiukan samanlainen kuin YLE:n johdon vastine woke-skandaaliin. Mihinkään konkreettiseen argumenttiin ei tartuta vaan heti alkaa uhriutuminen ja täysin keskusteluun kuulumaton tunteissa vellominen.
Tartuin ilmiöön, joka näkyy vahvasti viestissäsi. Sitä en oikeasti tiedä, onko se puhdasta tunnetta esim. vihaa, joka yleisesti nyt vallitsee miesten ja naisten välillä, vain ihan tarkoituksenmukaista propagandaa, mutta kaikki nämä kommentit vähä-älyisistä ym. on kaukana rationaalisesta argumentoinnista ja ruokkii ilmiötä.
Surkuhupaisa väite koska juuri itse ohitit 99% viestin sisällöstä aloit ruikuttamaan naisvihasta?
Yksi viesti > kaikki kritiikki. Misssä logiikka? Kyllä, tartuin tähän nykyiseen tyypilliseen ilmiöön.
Suomalaisessa politiikassa on runsaasti ei pelkästään älykkäitä naisia, mutta myös sellaisia joilla on enemmän munaa, paineen sietokykyä ja sisua kuin keskimääräisellä suomalaisella miehellä. Riikka Purra on hyvä esimerkki henkilöstä joka saa kohtuuttomasti asiatonta ja paikkansapitämätöntä paskaa niskaansa päivittäin medialta, vasemmistohäiriköiltä jne mutta hän silti jatkaa selkä suorana suomalaisen yhteiskunnan etujen ajamista ihan sama kuinka paljon huutoa, uhkauksia ja solvauksia tulee.
Kyllä, Riikka Purra on osoittautunut hyvin painetta kestäväksi, kuten Sanna Marin ja Li Andersson. Kaikki älykkäitä naisia jotka saavat paljon rapaa pienistä kuplistaan huutelevilta, joiden "kritiikki" menee jatkuvasti henkilökohtaisuuksiin ja silkaksi haukkumiseksi.
Li Andersson on saanut jopa laajasti tunnustusta kyvystään asialliseen ja fiksuun keskusteluun. Siitä voitaisiin kaikki ottaa oppia.
Jos teillä vasemmistolaisilla tulee väkisillä aina mieleen se kuinka kaikki naiset on vähä-älyisiä niin ehkä tosiaan kannattaa hakea apua sen sijaan että yrittää spinnata omia ennakkoluuloja ja vihaobsessioita muiden niskaan.
Tässä on aivan samanlainen spinni kuin maahanmuuttopolitiikassa eli esim. joidenkin afrikkalaisten ja muslimien rikollisuudesta, pakolaisten hatoista ja hyödyistä ei anneta keskustella vaan aina pitää väkisillä spinnata "ulkomaalaisviha" tai "rasismi" mukaan mitä ei ole koskaan ollut olemassa. Tuntuu siltä että vasemmistopolitiikkaa ei voi harjoittaa ilman tarkoituksellista vääristelyä ja valehtelua.
En ole vasemmistolainen, mutta ei tässä ole oikein mitään muutakaan järkevää. Mutta jos haluat keskustella ilman että argumentointi on agressiivista ja vaikuttaa lähinnä vihaiselta haukkumiselta, niin silloin kannattaa jättää ne agressiiviset vihaa lietsovat kommentoinnit kirjoittamatta.
Kaikista mainitsemistasi asioista voidaan keskustella, mutta heti kun se menee agressiiviseksi haukkumiseksi ja henkilöön, niin edellytykset mihinkään asialliseen katoaa.
Li Andersson teki juuri saman mitä Sanna Marin teki viime vuonna. Aivopesi matalan älykkyyden liberaalit nuoret naismassat. Viime vuonna "sinimustahallitus" ja "rasismi", tänä vuonna "Orbanin uhka" ja "äärioikeiston" nousu EU-parlamentissa.
Mainitsemasi aiheet Orbanista ja äärioikeistoista ei ole Anderssonin luomaa vaan ihan Euroopan laajuisia puheenaiheita, joista nyt näyttää hyötyneen Li Andersson täällä ja oikeisto Euroopassa.
Haukkumasi nuoret naismassat tuskin on aivopesty tai vähä-älyisiä kuin muutkaan äänestäjät.
- Li Andersson kirkuu Orbania kuin palosireeni ja lupaa ettei The Left ryhmässä voi jaktaa putinistien kanssa, mutta lopputuloksena putinistien kanssa tehdään yhteistyötä samalla kun valemedian (YLE, HS) pakkohokema "vaarallinen äärioikeisto" eli ECR ryhmittymä pitää Orbanin Fidesz puolueen ryhmän ulkopuolella. Tämä kiusallinen fakta toki meni heti uutispimentoon Suomessa.
Kuten aikaisemmin tuli todettua, niin Anderssonin kyky keskustella asiallisesti tuskin voidaan luokitella palosireeniksi ja Orban aiheena puhuttaa yli puoluerajojen. Purrahan asiasta pitkin kevättä puhui ja alusti että persuilla ei ole muuta vaihtoehtoa kuin mennä heidän kanssa samaan ryhmään.
Nyt tosiaan Orban puuhailee onneksi omaa ryhmää, kuten ollaan saatu kotimaisista medioista lukea.
Hesarin puolustukseksi he sentään julkaisivat yhden jutun tuosta Vasemmistoliiton ja putinistien salajuonesta, mutta ei se kompsensoi tai oikeuta mitenkään satoja äärioikeiston olemasaolosta valehtelevia propagandajuttuja joilla vaaleja manipuloidaan ja joita hierotaan kymmeniä kertoja päivässä suomalaisen lukijan naamaan.
En osaa sanoa hesarin jutujen määrää, mutta laitaoikeisto on nyt ollut poikkeuksellinen ilmiö Euroopassa ja olisi omituista jos ei siitä tehtäisi juttuja, mutta nämä salaliittoteoriat vasemmistoliiton ja putinistien salajuonista on taas propagandaa joka ei perustu mihinkään. Suomessa Li Anderssonin johtama vasemmistoliitto on ollut ja on kaukana Putinista ja putinisteista.