living_death
★ Still alive ™
- Liittynyt
- 15.11.2016
- Viestejä
- 7 461
Nyt kelpaa taas ajella, kun vaihdoin uudet mustat gripit ohjaamoon.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Miten tarkka tuo G30 Max mittaristo on? Olettaen tietysti, että tuo GPS näyttää oikein.Nyt kelpaa taas ajella, kun vaihdoin uudet mustat gripit ohjaamoon.
![]()
Riippuu nopeudesta, mutta skuutin omassa mittarissa on yleensä heittoa yläkanttiin noin 2-3 km/h.Miten tarkka tuo G30 Max mittaristo on? Olettaen tietysti, että tuo GPS näyttää oikein.
Mistäs tilasit? Vaihtoon menee täälläkin, koska alkuperäiset kohta puhki..Nyt kelpaa taas ajella, kun vaihdoin uudet mustat gripit ohjaamoon.
![]()
Täältä tilasin.Mistäs tilasit? Vaihtoon menee täälläkin, koska alkuperäiset kohta puhki..
Veikkaan, että tuolla ei ole juuri mitään vaikutusta onnettomuuksiin, lähes olematon riski saada jotkut sakot ei taida paljoa kiinnostaa, jos on muutenkin valmis ajamaan kaatokännissä.![]()
Hallitus esittää 0,5 promillen rajaa sähköpotkulaudoilla liikkumiselle
Promilleraja koskisi myös moottorilla varustettuja sähköpyöriä.yle.fi
Hallitus kieltää kaiken hauskan.
Veikkaan, että tuolla ei ole juuri mitään vaikutusta onnettomuuksiin, lähes olematon riski saada jotkut sakot ei taida paljoa kiinnostaa, jos on muutenkin valmis ajamaan kaatokännissä.
kun sais G30:stä säädettyä tolleen D vaihteelle nopeudeksi 25...
pitkää pätkää ajaessa säästäis paljon virtaa kun lauta ei joka pomppuun yrittäis tunkea 600W moottorille
Varmasti ajotyylillä, ajopaikoilla ja renkaan laadulla merkitystä, mutta itsellä vuoden 2019 ego-City skootteri mallinen menopeli, jossa tubeless renkaat ainakin hyvin kestäneet.Olin jo tilaamassa Xiaomi Electric scooter 5 prota 600 eurolla mutta alkoipa houkuttamaan 4 pro 1st gen minkä hinta tippunut 400 euroon. Viitosessa olisi vilkut, tubeless renkaat ja jousitus suurimpana erona neloseen. Tehoa on saman verran. Onko muilla käsitystä onko nuo tubeless renkaat kestävämpiä puhkeamien suhteen kuin sisäkumilliset? Suurin vitutuksen aihe ekassa M365 prossa oli renkaiden vaihto. Toki myös jousituksen puute oli jonkinlainen miinus mutta nuo 10” renkaat (ekassa M365 pro 8,5”) ehkä vähän antaisi anteeksi jousituksen puutetta.
Olin jo tilaamassa Xiaomi Electric scooter 5 prota 600 eurolla mutta alkoipa houkuttamaan 4 pro 1st gen minkä hinta tippunut 400 euroon. Viitosessa olisi vilkut, tubeless renkaat ja jousitus suurimpana erona neloseen. Tehoa on saman verran. Onko muilla käsitystä onko nuo tubeless renkaat kestävämpiä puhkeamien suhteen kuin sisäkumilliset? Suurin vitutuksen aihe ekassa M365 prossa oli renkaiden vaihto. Toki myös jousituksen puute oli jonkinlainen miinus mutta nuo 10” renkaat (ekassa M365 pro 8,5”) ehkä vähän antaisi anteeksi jousituksen puutetta.
Oletko katsonut XiaoDashia? En ole varma, saako sillä juuri tuota, mutta aika laajasti näyttäisi olevan säätöjä. En vielä viitsinyt maksaa hintaa, jonka ominaisuuksien muuttamisen aktivointi maksaisi, ennen kuin olen vähän lueskellut softasta.