@DaCapo Sulla vois olla parempaa saumaa täällä (jos haluat) aloittaa uutta ketjua, jossa yleisesti aiheena olisi ns. vaivautuminen mukavuusalueen ulkopuolelle (mikäli jo vastaavaa aktiivista ketjua ei ole vielä?).
Olet kuitenkin pistänyt mut jo ignoreen, mutta itseäni tässä on turhauttanut se, että ketjussa on puhuttu reilun monta sivua sinun haasteistasi, jotka eivät selvästikään johdu pariutumisen vaikeudesta nykypäivänä.
Ei siinä, jos olisi ollut jotain suuntaa, mutta kun noidankehään päädyttiin ja tätä kierrettä jatkuvasti ruokittiin päättömästi. Tämäkin, että on todettu, että kukin tekee tavallaan, on myöskin jo tehty. The end, part 2.
Hyvää keskustelua täällä on muuten oikeasti ollut, iso käsi siitä muille. Ja täältä nyt löytyi uusi kaveri ilmeisesti, lähdetään
@kasa joskus tonne johonkin heilumaan! Eikö tässä ollut ketjussa kyse, vertaistukea ja neuvoa saada?
Taas kerran, mun provoista huolimatta,
@DaCapo sulla on paljon pohdittavaa ja se miten elät elämäsi, on tietenkin päätöksesi. Keskustelua itse haluaisin mielenkiinnosta ihan hyvällä fiiliksellä jatkaa myös, mutta en tässä ketjussa. Tämä on väärä paikka tuolle, mun mielestä.
Jos kuitenkin mentiin siitä, että epäröit itseäsi, teetkö virheen, kun et ole kokemuksia naisten kanssa kerännyt, mutta päädyttiin nyt siihen, että porno on parempi, niin tuossa välissä on helvetin iso kuilu, josta varmasti täältä löytyisi poppoota juttukaveriksi, jos kiinnostaa.
Olet jo sanonut, että käyt / kävit ammattilaisella puhumassa ja se on fine, mutta jos koet sosiaalisen piirisi niukaksi (kun ilmeisesti vain tämä yksi kaveri sulla), niin täältä meitsi valmiina täysin arvostelematta lähtemään vaikka kaljalle.
Olkoot
@kasa clockaamassa, oonko millanen tyyppi näin niinku "offline", jahka keksitään jotain suunnitelmaa vallata Helsingin yö.