- Liittynyt
- 18.10.2016
- Viestejä
- 1 475
Oma -09 S60 oli jo lähellä lähteä vaihtoon kun autokuume iski (ja kieltämättä kiinnostelisi vaihtaa esim. uudempaan kaasu-Volvoon) mutta taisi kakkosauton hylsy katsastuksessa varmistaa sen, että ajellaan ensi talvikin S60:llä
Citroen C3:sta laahaa näköjään kaikki jarrut, ei onneksi ihan mahdottoman isoja korjauksia tuon ikäiseen rotteloon (-02), mutta tietysti kiinnostuksen taso rahan laittamiseen moiseen kasaan on aika minimissään.

Kädet pitänyt olla kokonaan irti ratista ennen kuin on auto alkanut vaatia ohjaamista. Voi olla tietysti niin että mitä olen moottoriteitäkin ajellut niin aina ollut sen verran muuta liikennettä, että täytynyt omaksua vähän aktiivisempi ajotapa (= ohitella ym.). Tai sitten ei vaan ole niin suoraa tien pätkää osunut sopivaan aikaan kohdalle että auton ei tarvitsisi yrittää ollenkaan ohjastaa itse itseään, eikä se sitten havaitsisi käsien olevan ratilla.
