Jos se jatkuu vielä ensviikon niin sit ehkä. Tälle viikolle ei kyllä ehdi.Onkohan mitään mahdollisuuksia saada tää tarjous jos nyt laittaisi vetämään? Numeronsiirrolla siis, eikä uudella numerolla.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Jos se jatkuu vielä ensviikon niin sit ehkä. Tälle viikolle ei kyllä ehdi.Onkohan mitään mahdollisuuksia saada tää tarjous jos nyt laittaisi vetämään? Numeronsiirrolla siis, eikä uudella numerolla.
...
No, nyt tuli Elisalta vastatarjous tekstarilla, eli 4G Rajaton 200M 25,99€/kk. Öööö, ei.....
Täälläkin yksi Telian liittymä, jota päivittelin viime vuoden lopulla ja lupailivat joulukuussa lahjakortin tulevan. Eipä tullut, joten tammikuun loppupuolella otin Chat yhteyttä ja käski jättää asiakaspalvelun lomakkeen kautta palautetta asian suhteen. Sieltä sitten tuli sähköpostia parin päivän päästä, että asia laitettu selvitykseen ja puuttuva lahjakortti tulee myöhemmin. Muutama viikko tuosta tuli kirje kotia, jossa puuttuva lahjakortti, olikohan ihan käsin kirjoitettu osoitekin siinä...Marraskuussa kaksi liittymää päivitelty. Lidlin lahjakortteja odoteltu. Viimeksi kysyin Tammikuun lopussa chatissä... "2-3kk toimitusaika, vielä pitää odotella". Nyt kysyin uudestaan, niin "Näitten olisi tuossa viimekuun lopulla pitänyt teille kirjepostissa saapua kotiin, olihan meillä ajantasainen osoitetieto täällä tiedoissa...."
Taitavat reagoida näihin vaan jos joku kyselee perään? Veikkaan, että ei sieltä vielä Tammikuussa ole mitään lähetelty, vaan tuo oli tuollainen viivytystaktiikka tälläkin kertaa...
Moilta ostettu uusi liittymä pitää aktivoida, jos Elisalta on tilattu numeronsiirto. Muuten numeronsiirto epäonnistuu, kun Moi ilmoittaa Elisalle, ettei numeroa vastaavaa liittymää ole olemassa.Nyt kysymys viisaimmilta, siis pitäisikö tosiaan aktivoida moin tililtä tuo ensin, ja kyse uusinumero? Näitä kyllä kertoiltiin, mutta jäi päätelmässäni aukko, koskisiko myös uutta moin numeroa aktivointi tarve että siirtyisi siis ellulle..?
Todella mielenkiintoista kuulla että ottaako Telia yhteyttä lainkaan winbackin merkeissä- ja että millainen heidän winback tarjouksensa on.Mulla sama tilanne ja sama liittymä, toi 18,20 hinta päättyy maaliskuussa. Vuosi sitten tilasin Moin, laitoin numeron siirtymään ja jäin odottelemaan winbackkia. SIM-kortti tuli kotiin melko nopsasti mutta en tehnyt sille mitään tai aktivoinut mitään, odottelin vain. Telialta ei kukaan ottanut mitään yhteyttä, joten päivä-pari ennen kuin numero olisi oikeasti siirtynyt kävin ruinaamassa Telian chatissa ja heti lupasivat tuon 200M 17,99 vuodeksi (joka nyt siis 18,20 kun alv. noussut). Muistaakseni tuolloin jotkut olivat saaneet 16,99 - ehkä jos Telialta otettu yhteyttä asiakkaaseen päin ja chatista sai sit tuon euron kalliimman. En tiedä pitäisikö Moin SIM aktivoida tms. että Telialta ottaisivat yhteyttä vai onko sillä mitään väliä.
Tuli muuten mieleen että silloin vuosi sitten mulle luvattiin kanssa 50€ Lidl lahjakortti sen tarjouksen yhdessä. "Toimitusaika 2-3kk." Viikko myöhemmin olin jo varmasti itse unohtanut koko asian ja eipä oo tässä vuoden aikana mitään kuulunut tai lahjakorttia näkynyt.
Tilasin nyt Moin 300M 22e/kk rajattomalla datalla ja laitoin numeron siirtymään. Saa nähdä millainen projekti tästä tänä vuonna tulee. Telialla vissiinkin jotenkin muuttunut nuo liittymät. Näytti "perus" 4G saavan maksiminopeudella 20M, nopeammat sitten jotain Telia Dot -liittymiä ja aika tyyriiltä näyttivät. Tällä hetkellä tuntuu siltä että melkeinpä vois ihan vittuillakseen antaa vaan siirtyä Moille jos Telialta päin ei mitään kuulu. Oppiipahan saatana.
Moilta ostettu uusi liittymä pitää aktivoida, jos Elisalta on tilattu numeronsiirto. Muuten numeronsiirto epäonnistuu, kun Moi ilmoittaa Elisalle, ettei numeroa vastaavaa liittymää ole olemassa.
Milloinkas laitoit siirron menemään? Itse torstaina, toistaiseksi Elisa on laittanut huikean 25,99€/kk winbackin 9,99€/kk liittymälle, mutta ei ole mitään siirtoajankohtaa vielä tullut Moilta.Jaahasjuuri sopivasti 28.2 klo 12 aktivoituukin oma moi liittymä!
![]()