Kyllähän tuo kutkuttaisi selvittää kuka se on se kuningas tuossa +1000€ luokassa
Ehdottomasti vahvassa harkinnassa jos vain jostain löytyy hyvään hintaan. Ja mielellään vielä takuulla. En tiedä onko noissa ollu miten paljo noita elementti ongelmia nykyisin mutta kalliiden hifimanien omistaminen on jotenkin aika pelottava ajatus jos ei oo takuuta
Enpä tässä kerinnyt yön yli nukkumaan kun tulin siihen tulokseen, että ostan jotkut luurit JOS parissa a viikossa tulee jotain mielenkiintoista vastaan hyvällä hinnalla. Muuten varmaan syksymmällä hankin uudet utopiat. Toivottavasti löytys tuo Arya, He1000se (miksei myös 1 tai 2 versiot) tai joku zmf. Jotkut kennertonit tai LSA hp1 kiinnostaisi kanssa. Ykkös versio abyss 1266:sta saattaisi kanssa mennä lähelle budjettia. Sinänsä kun ei etes ole mitään tiettyä ettimässä niin vaihtoehtoja on niin pirusti. Pioneer se-master 1 on ilmeisesti huono mutta sekin kiinnostaa... Samoin audio-technica adx5000.
Jos jollakulla on hyvät kuulokkeet joista haluaa eroon niin voi tarjota yv:llä. Vaihdossa löytyy kiinnostuneelle Audeze LCD-X(fazor, uudempi panta).
Nuo on kyllä hyvät kuulokkeet. Mulla oli ebony versiot. Saatavuus noilla on nykyisin maailmallakin jossain heikon ja olemattoman välillä niin 400€ on mun mielestä ihan reilu pyyntihinta.