- Liittynyt
- 20.10.2016
- Viestejä
- 1 193
Eniten ääniä saat olemalla vaihtoehto ellei mantrasi ole "Ihmisarvot, köyhät, lapsiperheet, globaali vastuullisuus" ja mitä näitä hapatuksia nyt on. edit: Toki PS myös korostaa ns. "pientä ihmistä" mutta tarjoavat sentään vaihtoehdon mistä ottaa pois jotta mannaa riittää jaettavaksi enemmän kotosuomessa. Muiden puolueiden viesti on lähinnä kaikille kaikkea on.Useimmat kuitenkin luultavasti olettavat että maahanmuuttoasiat nousevat nyt puolueessa selkeästi suurempaan rooliin?
Luultavasti maahanmuuttoasiat ovat enemmän pinnalla jatkossa, kun joukossa ei ole vain tuolla asialla ratsastavia tahoja joita lopulta itse asia ei kiinnosta paskaakaan.
EU kritiikki on varmasti myös mukana. Syytä huomata että kritiikkiä on eri tasoista: Toinen haluaa eron nyt heti, toinen taas vastustaa syvempää integraatiota.
