Sennheiser kuulokkeet sangalla. Pehmuste irti ja joutui liimaamaan. Säätö sangassa säätyy itsestään.
Verkkokauppa.comin tiskille huoltoon ja kuulemma uudet laitetaan tilalle 2-3 vko. Nyt ostin heiltä viikko pari sitten Chromebookin. Lenovo Ideapad 3. Surkea kone. Wifi-verkko ei skannaa läjhellä olevia verkkoja kuin max 2 h ajan ja sen jälkeen ei voi esim. verkkoa vaihtaa toiseen ilman buuttia koneelle. Jos ei buuttaa, eli ei tarvetta verkkoa vaihtaa, niin se päällä oleva verkko saattaa kadota tai sitten vaan näyttää Ei verkkoyhteyttä. Luulen, että Wifi-piiri on jotenkin viallinen.
Paketteja ei ole, mutta kone ja piuha on, palautusaikaa vielä 14 pv helposti. Voinko palauttaa tuotteen vedoten virheeseen tuotteessa jo 1. päivänä
Sillä välin vaihdoin modeeminkin, joka ei auttanut asiassa, mutta paransi nettiä noin muuten 6v vanhan modeemin jälkeen.
Säädin asetuksia, powerwashasin ja muita hard resettejä koneelle. Joka kerta käynnistän koneen uusiksi 3-4 krt.
- Lopettaa läjellä olevien verkkojen skannauksen 2-2,5 h
- Kadottaa verkon viimeiseenkin päällä olevaan yhteyteen tuosta 0,5-1h
- Joutuu buuttaamaan 3-4 krt päivässä
- Wifitä ei voi ottaa pois asetuksista, se menee aina päälle??
- Välillä ei näytä mitään verkkoja!!!
Voinko kieltäytyä huollosta ja vaatia toista konetta tilalle? Kellään tietoa? Verkkokauppa.com.