Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
www.motorsport.com
kun viimeiset lähtee täysin kylmillä renkailla ja jarruilla liikkeelle,
Ei kai niitä pilttuuseen saa ajaa, kun ei pystytä valvomaan tekemisiä ja jonossa ei voi pitää autoa ilmassa ja muuta henkilökuntaa tukkimassa varikkosuoraa.No se on ihan omaa tyhmyyttä ottaa lämmittimet liian aikaisiin pois. Kyllä talli tietää koska kuski pääsee lähtemään liikkeelle.
www.motorsport.com
Hyvä, lähtee etu vahvimmilta talleilta.Pieni sääntömuutos koskien renkaita.
![]()
F1 regulations update confirms removal of Q2 tyre rule
www.motorsport.com
Ja Charlie Whiting muutoinkin nautti sen verran kovaa kunnioitusta niin tiimien kuin kuskienkin kanssa, että ei sinne kukaan tiimipomo olisi mitään ”no, Charlie, no - this is not right” soitellut. Toisaalta säännöissä ei myöskään vastaavaa soveltamista nähty Charlien aikaan kuin viime kausina.Nuo säännöt luotiin silloin kun siellä oli kaveri jolla riitti kapasiteetti käsitellä kuumottavia ja hankalia tilanteita nopeasti. Masihan oireili jo aiemmin ettei riitä. Todt:n ja Brawnin olisi pitänyt tehdä jotain mutta eivät tehneet ja pommi räjähti pahimmalla tavalla käsiin.
Vielä kun ne lopettaisi teekerhon ja kouluttaisivat ammattitaitoiset ja vakiotuomarit kisoihin.
Kyllä niistä ny voi yleisketjussa jauhaa, sitä varten tämä on, kunhan pysyy poissa kausi 2022 ketjusta mihin ne ei kuulu.Oisko aika jo taputella ne viime kauden tapahtumat taakse?
Ehkäpä kuitenkin kausi 21 ketjussa, eikä yleisketjussa?Kyllä niistä ny voi yleisketjussa jauhaa, sitä varten tämä on, kunhan pysyy poissa kausi 2022 ketjusta mihin ne ei kuulu.
Ensinnäkin Formula 1 kausi 2021 päätty jo 3 kk sitten ja tällä viikolla tuli ilmoille masin potkut ynnä muuta sääntömuutoksia tulevaisuuteen niin tämä yleisketju kyllä kattaa paremmin tämän asian tiimoilta jauhamisen.Ehkäpä kuitenkin kausi 21 ketjussa, eikä yleisketjussa?
Mazepin kuulemma merssulle.Venäjän GP-sopimus kuulemma revitty.
Lukekaan niitä uutisointeja itsekin niin ei tarvitse kaikkea rautalangasta vääntää.Mazepin kuulemma merssulle.
Ei sulla mitään lähdettä olis tälle omalle heitolles?
Jos ei mitään lähdettä jaksa laittaa niin sama jättää postaamattaLukekaan niitä uutisointeja itsekin niin ei tarvitse kaikkea rautalangasta vääntää.
Mitäs Pietron isukki on saavuttanu?Schumacher ja Fittipaldi kuskeina(mikäli tuo vahvistetaan)Toki siinä on pojilla vähän työmaata täyttääkseen isiensä saappaat.
Mitäs Pietron isukki on saavuttanu?
Kröhöm... Seison korjattuna, jotenki yhdistelin viivat suoraan
Mazespinin tulevaisuudesta ja etenkin korvaajasta tulee vähän erilaisia uutisia riippuen lähteestä. Tosin lähteitä yhdistää se ettei Mazespin olisi ensi kaudella Haasin kuski.
Vahvistusta odottaessa.
Kieltämättä kukaan ei jää kaipaamaan. Tosin samalla ovenavauksella olisi pitänyt tallikaverikin heittää pihalle.Erinomaista, lähtöruudukko ei tarvitse Mazepinia
Varmaan Uralkali lopettaa myös sponsoroinnin? Toivottavasti Haas löytää tilalle jonkun kunnollisen sponsorin, nyt on ollut vähän ikäviä sponsseja Rich Energyn ja Uralkalin muodossa.
Mitä sinulla on Mick Schumacheria vastaan? Se on sentään saksalainen.Kieltämättä kukaan ei jää kaipaamaan. Tosin samalla ovenavauksella olisi pitänyt tallikaverikin heittää pihalle.
Heikkotasoinen kuski jonka ainoa syy olla F1:ssä on isänsä. Siellä on jo Saksalainen.Mitä sinulla on Mick Schumacheria vastaan? Se on sentään saksalainen.
Heikkotasoinen kuski jonka ainoa syy olla F1:ssä on isänsä. Siellä on jo Saksalainen.
Vaikka auto oli paska niin silti ei nopeus vakuuta. Myös Mika Salon mielestä Mazepin oli alkusyksystä lähes yhtä nopea kuin Schumacher.Öh?
F2 mestari? Ajeli aikasemmin "tyttönimellä" ettei häntä tunnisteta isäänsä(toki kaikki tiesi).
Haasilla tulokset puhuu puolestaan, jos seuraa yhtään lajia.
Mick Schumacherilla on ollut tapana oppia uudet autot ja sopeutua uusiin kuvioihin aika hitaasti. Sekä F3 että F2 vaativat yhden opettelukauden ennen sitä mestaruutta. Nopeutta tuntuu löytyvän, mutta opettelun ja totuttelun kautta.Vaikka auto oli paska niin silti ei nopeus vakuuta. Myös Mika Salon mielestä Mazepin oli alkusyksystä lähes yhtä nopea kuin Schumacher.
![]()
Haas F1 Drivers Mazepin, Schumacher Making the Most of 'Terrible Car'
Tough to grade the two drivers against the field when often they are only able to race each other at the back of the grid.www.autoweek.com
Elikkäs Pietro Fittipaldi tulee varmaan tilalle?

Se oli siinä Mazespin ja Uralkali
Eli jos tuo F1 virallinen tili, niin Haas on päättänyt Mazepin sopparin (käytin päättänyt sanaa kun en tiedä mikä oikea virallinen termi, pointti ettei aja alkavalla kaudella)Formula 1
@F1
BREAKING: Haas terminate Mazepin's contract
The Haas Formula 1 Team say they have terminated Nikita Mazepin’s contract and their title partnership with Uralkali with immediate effect.
Imo ansaitsisi paikan.Onhan siihen huhuiltu myös Giovinazzia, eikä olis ensimmäinen kerta kun kisakuskiksi otetaan joku toinen kuin varakuski![]()
Jos joku ansaitsee paikan niin se on Nyk de VriesImo ansaitsisi paikan.
Iso-äiti ja trollit ?Mazepinia kaipaamaan jäivät:

Bernie Ecclestone ja Chase CareyMazepinia kaipaamaan jäivät:
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.