Varoituksen sana käyttäjästä
@Sloth . Tarjosi YV:llä minulle 1050 ti korttia minun ostetaan ilmoitukseen.
24.11. Sovittiin kaupat jolloin siirsin 100€ suoraan tilisiirrolla kun molemmilla sama pankki (niin näkyy nyt varmasti siirto heti) ja sovittiin, että annan s/m pakettikoodin kun hän selvittää kumpaan tämä kortti ja kortin pakkaus mahtuu.
25.11.
@Sloth Lupasi testata kortin vielä samana päivänä ja laittaa viestiä kumpi postituskoodi tarvitaan.
26.11. Kyselin perään oliko saatu jo testattua kortin.
28.11. Kyselin uudestaan että jos on hankaluuksia postituksen kanssa, niin voi palautella rahat, no harm done.
29.11.
@Sloth palasi vedoten henkilökohtaisiin syihin pahoitteluiden kera ja viestitti voivansa perua kaupat/ehtii postiin 30.11. iltapäivästä luultavasti. Laitoin viestiä takaisin samana päivänä että tehdään niin että palauttelee rahat kun ostin jo tilalle toisen ja annoin tiedot.
2.12. Kyselin onko saanut palauteltua rahoja kun kulunut 3 päivää.
6.12. Laitoin deadlineksi 8.12. ja ilmoitin asiasta viestillä. Ei ole näkynyt rahoja.
Yleisö voinee kertoa mikä on kohtuullinen aika mutta jossei nyt rahoja palauta 10 päivään, niin olisko tässä ilmoituksen paikka? 5min homma siirtää rahat takaisin ja kyllä tälläiseen pitäisi löytyä aika tässä 10 päivän sisällä.
Ei kai tässä kun rustailemaan rikosilmoitusta kun ei voi muutakaan.