- Liittynyt
- 30.05.2018
- Viestejä
- 4 471
Sitten pieni avautuminen - ottaa pirusti nuppiin nämä välittäjältä joilta kysyy asunnon tarkempia tietoa, vaikka neljä kertaa putkeen, niin aina vaan jätetään lähettämättä ja laitellaan jotain muuuta diipadaapaa.
KAi tuossa on ajatus, että pakotetaan kyselijä käymään ensin siellä asunnossa paikan päällä ja vasta sitten annetaan ne paperit - mutta itseltä menee lähinnä kiinnostus koko lafkaan jos välittäjä ei osaa myydä ja jättää selviin pyyntöihin vastaamatta.
Tuo on aivan totta noista välittäjistä. Kun aktiivisesti hain sijoitusasuntoa yli 90% kohteista karsiutui kun sai yhtiön paperit käsiin.. mitä h...tiä sinne asunnolle pitää mennä (varsinkin kun matkaa voi olla 50-200km) hakemaan asunnon papereita. Kyllä siitä asunnosta yleensä melko hyvän kuvan saa ilmoituksesta. Paikanpäälle voin lähteä jos kaikki muuten natsaa.. yleensä alustavan hintakeskustelunkin pystyy käymään asuntoa näkemättä.
Kuukausisäästän Nordnetin rahastoihin ja mieluusti pitäisin nuo siellä, tuskinpa niitä on edes mahdollista siirtääkään.

