- Liittynyt
- 17.10.2016
- Viestejä
- 1 822
Koititko haastaa käsittelymaksusta?Korontarkistuspäivä kesäkuun alussa ja nykyinen laina on 12kk eurobori, 0.45 marginaali ja 0.52 korko. Nordea tarjosi 3kk 0.57 marginaalilla ja 6kk 0.53 marginaalilla sekä 250€ käsittelymaksu.
Taitaa lähteä 3kk testiin ens kuun alussa.
Meillä 6kk euribori ja nyt kun tuntuu että tota 3kk:ta voisi saada niin mietin että varaisin Nordeaan ajan. Se vaan jos muutoksesta joutuu maksamaan 250e niin homma ei kannata.
Täytyy nyt vielä kerätä motivaatiota. Jos muutos olisi 12->3kk niin olisi ihan eri moti varailla aikaa. Toinen mitä mietin että kun on 3 lainaa euriborissa, asuntolaina 6kk ja muut on 12kk niin jos yhdellä käsittelymaksulla saisi kaikki 3kk euriboriin niin sitten alkaa taas kiinnostamaan. Ei kai tässä auta kuin jossain välissä tökkiä tikulla, harvoin nämä foorumilla ratkeaa?
