Osalle prossuille tuo -30 all core arvo voi olla epävakaa, itse aloitin sillä ja aiheutti sen että idlaillessa kone kyykkäsi (eli kevyessä käytössä vaikka selaimen sammuttaessa agressiivinen alikellotus tekee temput). Ei se tietenkään ylläri ole harrastajille (prossut ykslöitä), mutta voipi yllättää ekaa kertaa ihmettelijän.
Lopulliset omalla kohdalla -5 paras ydin, -10 toiseksi paras ja -18, -20,-20, -20, noilla suurinpiirtein viikon menty, parhaat coret katsottu Ryzen Masterista. BPO350 jne laiteltu.
Mielestäni erinomainen video, tietenkin aiheesta saa hitokseen enemmän irti mutta valtaosaa tecin katsojista plus 10 prossaa lisää irti jo hyödyttää

.
Ja periaatteen kun ymmärtää videon jälkeen, siitähän voi alkaa hieroa sitten lisää. Ja aika vähän tällaista tavaraa suomeksi, hakemalla saisi hakea jos ollenkaan.