- Liittynyt
- 23.10.2016
- Viestejä
- 1 756
Ei ole Pence eronnut.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
TechBBS:n politiikka- ja yhteiskunta-alue (LUE ENSIN!)
Politiikka- ja yhteiskunta-alue on TechBBS-keskustelufoorumilla ala-osio, joka on tarkoitettu poliittisten ja yhteiskunnallisten aiheiden sekä niiden ilmiöiden ja haasteiden käsittelyyn.
Ohjeistus, säännöt ja rangaistukset koskevat vain tätä aluetta, muilla alueilla on käytössä TechBBS-foorumin tavalliset säännöt.
Ylläpito valvoo, ohjeistaa ja moderoi keskustelua, mutta ensisijaisesti alueen keskustelijoiden pitäisi pyrkiä aktiivisesti ylläpitämään asiallista keskustelua ja myös selvittämään mahdollisesti syntyviä erimielisyyksiä ilman ylläpidon puuttumista keskusteluun.
Pence erosi ilmeiseti. Mites nyt vaalituloksen vahvistamisen käy vai voiko Trumppi ottaa varapressaksi jonkun Idiootin joka ei vaalitulosta suostu vahvistamaan. Saisi vielä vähän aikaa paskottua lisää asioita.
Se ei nyt ihan vakuuta siitä miten sitoutuneita ovat, että kuukausikaupalla yllytetään tai vähintäänkin ollaan hiljaa ja annetaan muiden omassa puolueessa sitä tehdä. Vasta sitten ihan viimeisellä mahdollisella hetkellä kun mellakoijat tunkeutuvat estämään demokraattista prosessia aletaan vähän toppuuttelemaan.Niin, osa trumppia äänestäneistä, se kaikkein typerin osa. Toivottavasti saavat kunnon tuomiot tästä touhusta.
Vaikka kaikki republikaanit eivät näköjään ole sitoutuneet demokratiaan, ovat republikaanit puolueena kuitenkin tähän sitoutuneet. Tämä nähdään siitä että Mitch McConnell on tunnustanut bidenin voiton, ja että kuinka Ted Cruz rauhoitteli mielenosoittajia.
Niin, osa trumppia äänestäneistä, se kaikkein typerin osa. Toivottavasti saavat kunnon tuomiot tästä touhusta.
Vaikka kaikki republikaanit eivät näköjään ole sitoutuneet demokratiaan, ovat republikaanit puolueena kuitenkin tähän sitoutuneet. Tämä nähdään siitä että Mitch McConnell on tunnustanut bidenin voiton, ja että kuinka Ted Cruz rauhoitteli mielenosoittajia.
Tässä olet oikeassa. Kun Trumpin asianajajien laatimat valitukset oli nuijittu kumoon, olisi se ollut viimeinen hyvä hetki todeta asioiden tila ja selkeästi teroittaa kaikille että Trump hävisi vaalit, harmin paikka, mutta kansa on puhunut nyt on varmistettu oikeuksissa, että kansa oli se joka puhui, ei demokraattien vaalienvarastamiskomitea.Ihan liian munattomasti ovat reagoineet Trumpin harhaiseen toimintaan vaalien jälkeen.
Mistä tällainen tieto?
Tässä olet oikeassa. Kun Trumpin asianajajien laatimat valitukset oli nuijittu kumoon, olisi se ollut viimeinen hyvä hetki todeta asioiden tila ja selkeästi teroittaa kaikille että Trump hävisi vaalit, harmin paikka, mutta kansa on puhunut nyt on varmistettu oikeuksissa, että kansa oli se joka puhui, ei demokraattien vaalienvarastamiskomitea.
![]()
Donald Trumpin varapresidentti Mike Pence ei taipunut presidentin tahtoon, Trump: ”Emme koskaan tule luovuttamaan”
Mike Pence ei taipunut Donald Trumpin tahtoon muuttaa vaalitulosta. ”Jumala minua auttakoon”, Pence kommentoi.www.kauppalehti.fi
Ilmeisesti ei kuitenkaan eronnut
Useat mediat, kuten CNN uutisoi keskiviikkona Trumpin varapresidentin Mike Pencen eronneen tehtävästään.
Jos tämä vanha twiitti on totta niin aikamoiset seuraukset tulossa?
Jos tämä vanha twiitti on totta niin aikamoiset seuraukset tulossa?
Ainakin kongressin ikkunat?mitä on rikottu tähän mennessä?
mitä on rikottu tähän mennessä?
No tuolta rakennuksesta on ainaki paskottu ikkunoita. Sen mitä kuvista näki, plus varastettu tavaraa.
Lakia.mitä on rikottu tähän mennessä?
Tuskin.
![]()
No tuolta rakennuksesta on ainaki paskottu ikkunoita. Sen mitä kuvista näki, plus varastettu tavaraa.
Ainakin ikkuna:mitä on rikottu tähän mennessä?
Alkaako argumentit Trumpin puolesta loppumaan kun olet ollut aika hiljainen tänään?ok, eli muutama ikkunaruutu. Jos on linkkejä tavaran varastamiseen niin laita, sellaiseen jossa lähtee mukana rakennuksesta ulos.
Pojat nyt vaan tuollalailla hassuttelee, missään nimessä ei pääpointti koko hommassa ole väkivaltainen yritys kaataa laillisten vaalien tulosok, eli muutama ikkunaruutu. Jos on linkkejä tavaran varastamiseen niin laita, sellaiseen jossa lähtee mukana rakennuksesta ulos.
ok, eli muutama ikkunaruutu. Jos on linkkejä tavaran varastamiseen niin laita, sellaiseen jossa lähtee mukana rakennuksesta ulos.
mitä on rikottu tähän mennessä?
Ehkä toi homma vähän hyytyi siihen kun ei päässytkään kunnolla painimaan viranomaisten kanssa vaan pitää leikkiä keskenään...Eli ensin ängettiin väkisin sisään, kovalla tohinalla julistettiin omaa saavutusta, sitten tultiin ohjatuksi pihalle ja nyt seistään oven edessä uhoamassa. Mikä tässä on tavoitteena?
Ei muuta kun kansalliskaarti paikalle ja kyynelkaasua. Tuskin saavat kovia piippuun, mutta kyllä ne kunnon kyynelkaasulla lähtee.
Trumpin vastausta odottaneille:
kehoittaa menemään kotiin, rauhassa.
Trumpin vastausta odottaneille:
kehoittaa menemään kotiin, rauhassa.
Trumpin vastausta odottaneille:
kehoittaa menemään kotiin, rauhassa.
Trumpin vastausta odottaneille
Trumpin vastausta odottaneille:
kehoittaa menemään kotiin, rauhassa.
Sinähän laitoit vähän ylempänä sen Cruzin twiitin, jossa puolustettiin perustuslakia. Tähän twiittiin viittasin Cruzin osalta. Mitch McConnell on tunnustanut Bidenin voiton.No eivätkä ole. Cocaine Mitch on ollut täysin hiljaa koko neljä vuotta ja viimriset pari kuukautta, kun Trump on hyökännyt demokratiaa vastaan. Cruz on puhunut koko ajan, miten haluaa heittää miljoonien ihmisten äänet roskikseen, koska Trumpin pitäisi olla presidentti vaikka hävisi vaalit.
Republikaanit eivät ole sitoutuneita demokratiaan, koska republikaanien base ei ole sitoutunut demokratiaan.
Nuo ei ole mielenosoittajia, vaan terroristeja jotka yrittävät vallankaappausta. Ja jota republikaanit ovat itse lietsoneet. Poikkeuksia löytyy muutama (esimerkiksi Mitt Romney)
Ei voinut olla puhumatta taas kuinka maailma niin kaltoin kohteli ja kaikki muut vain fuskaa
Vesitykki vois olla tossa säässä tehokkaampi..![]()
En tiedä oletko koskaan kokenut kyynelkaasua, mutta itse olen armeijassa. Vesitykki nyt on todella mieto vrt. kunnon kyynelkaasuun. Siinä ei pieni tuuli paljon auta kun ei henkeä saa kunnolla. Toki tuulella menee vähän mihin suuntaan sattuu, mutta häviää kyllä tuosta portailta väki aika nopeasti kun sinne sitä tarjoaa.
Kyllä Pence vielä seuraa Trumppia twitterissä.Näköjään tapahtumia riittää ja tulee riittämään. Pence varmaan kuten muutkin republikaanit sanoo nyt lopullisesti heippa tukensa Trumpille.
![]()
Lähteesi ei ole luotettava:Näköjään tapahtumia riittää ja tulee riittämään. Pence varmaan kuten muutkin republikaanit sanoo nyt lopullisesti heippa tukensa Trumpille.
![]()
mediabiasfactcheck.com
Aikamoinen kontrasti noiden voimakeinojen käytössä verrattuna viime vuoden protesteihin. Vapaasti porukka päästettiin kävelemään sisälle verrattuna siihen miten keväällä ei pamppua ja kyynelkaasua säästelty.Ei muuta kun kansalliskaarti paikalle ja kyynelkaasua. Tuskin saavat kovia piippuun, mutta kyllä ne kunnon kyynelkaasulla lähtee.
Lähteesi ei ole luotettava:
![]()
Disclose TV - Bias and Credibility
QUESTIONABLE SOURCE A questionable source exhibits one or more of the following: extreme bias, consistent promotion of propaganda/conspiracies, poor or nomediabiasfactcheck.com
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.