- Liittynyt
- 24.06.2017
- Viestejä
- 5 035
Kyllä noita oman terminologiasi mukaisia ihmisiä ovat lähinnä ne, jotka kuvittelevat voivansa huudella omista lintukodoistaan millaisilla ehdoilla ihmisten pitäisi luovuttaa talonsa, omaisuutensa, vapautensa, sukunsa ja maansa kansanmurhaa tekemään tulleelle terroristivaltiolle väliaikaisen rauhan toivossa.
Siinäpä se Ukrainan pää-PR henkilökin sanoo että jos mietit rauhan tavoittelua olet venäjän kannattaja.
Melkoinen vittupää, etenkin sen jälkeen kun Elon lähetti sille henk kohtaisesti internetti infraa. Ei ylläri että tälläkin korruptio syytteet alla.
Ja Elon taisi saada mokkuloistaan omansa takaisin korkojen kera, koska toisin kuin alkuun puhuttiin paljastui, että liittovaltio olikin ostanut niitä Ukrainaan lähetettäväksi noin kolminkertaiseen rahaan listahintaan verrattuna eikä Elon maksanut SpaceX:n lahjoittaman osan kuljetuksestakaan sentin jeniä.