- Liittynyt
- 10.01.2019
- Viestejä
- 26 672
Venäläisten aitoa kuvaa erikoisoperaatiosta, kaikki tietää että ne on lavastettuja.Eiköhän nuo oo tuosta kohtaa jo tutkineet, tuo tehdään vaan filmatakseen tota.. Ei kukaan noin typerä ois.
P.S: En silti väitä että linkin video olisi feikki.
No vakavasti, videon tarkoitus ei selvinnyt, joten voi olla ihan kuvitus kuvaa, mutta tarjoaa huumoria muille.
(Pakotteista keskustelua ja niiden vaihtoehdoista)Niin, siis valitaan se kallis bensa? Mulle käy kyllä
Ilmeisesti "bio" bensaa (polttoaine) on Neste tehnyt ja siitä jotain koemarkkinointeja. Mutta ne kai sen ajan tuotteita kun bensa tarvitaan lähinnä museoautoissa, eli hinnalla ei väliä.
Bensaa ja muita öljytuotteita Neste pystyy jalostaan muillakkin kuin venäjän öljystä, eli se on se mikä korvattavissa ja uutisen osalta ristiriitaista, mutta ilmeisesti siitä tuonnista Neste on luopumassa. Yhden ison toimittajan "poistuminen" markkinoilta nostaa hintoja ja tarjolla on rajallisesti "hyviä" vaihtoehtoja ja ihan kuukausissa ne ei pysty vastamaan kasvaneeseen kysyntään.
Boikoitteja ei kannata suunnata sinne mitkä vaikuttaa ensisijaisesti itseen, vaan sinne millä kustannustehokas hyöty.
Jos kyse pienistä jutuista niin voi olla näytösluenteista, mutta jos markkinointi boikotti ei haittaa tai pahimillaan hyödyttää kohdetta, niin silloin voi puhua veripesusta.
Viimeksi muokattu:

