- Liittynyt
- 18.10.2016
- Viestejä
- 4 707
Myös ihan mielenkiintoinen raportti ottaen huomioon, että trendi on koko Euroopassa täysin päinvastainen. Aidon poliittisen väkivallan (ei siis nettikirjoittelun, uskonrauhan loukkaamisen tai muun mielikuvituksen tuotteen) määrä on Europolin vuosittaisessa terrorismikatsauksessa 27-kertainen vasemmiston osalta eikä äärioikeiston väkivaltaista tai terrorismi -uhkaa pidetä realistisena kun taas vasemmiston kohdalla toiminta on uhka yleiselle turvallisuudelle ja se on monipuolista ja organisoitua.Jännä otsikointi kyllä kun puhutaan väkivaltarikoksista ja sitten kyseessä onkin joku nettikirjoittelu.

Hassu yhteensattuma myös, että nuo "tilastot" levittäneen poliisin koko twitter feedi on täynnä vihervasemmistolaista propagandaa.
Edit: Myös yksi mielenkiintoinen huomio on kuinka nyt kerrankin raa'at numerot kelpasivat kuin karkki lapselle ilman sen kummempaa analyysiä, mutta pakolaisten/maahanmuttajien tekemissä rikoksissa saadaan kuulla vaikka millä mitalla teorioita siitä kuinka tietyt ryhmät raportoivat rikoksista herkemmin, kuinka yhteiskuntaan turhautumista puretaan jne.
Viimeksi muokattu: