- Liittynyt
- 31.03.2017
- Viestejä
- 389
@Jimm's be quiet! Pure Base 500DX - White, ikkunallinen tornikotelo, valkoinen - 109,90€ Olisko hinnassa viilaus varaa? Näyttää muutamalta kilpailijalta saavan 10-15€ halvempaan hintaan.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
En ole Jimm's, mutta ei kai tämä pikselitakuun kuvaus jätä tulkinnanvaraa?Viimeksi ruusuja, nyt risuja (?)..
Ostin viime viikolla näytön Jimmsiltä Pikselitakuulla ja olettamus itsellä oli, että tässä tulee varmasti näyttö kotiin ilman pikselivikoja. Heti käyttöönotossa tänään huomasin, että yksi pikseleistä melko keskellä ruutua oli jumissa vihreänä. Näkyy (ja häiritsee) erityisesti kun alueen pitäisi olla tumma/musta. Kuuluuko jumiutuneet pikselit myös pikselitakuuseen? Ja jos kuuluu, täytyy ihmetellä miten tämä omalla kohdalla näinkin selvä virhe on mennyt tarkistuksesta asiakkaalle. Jos tämä on takuupalautuksen alainen keissi ja menee takuuvaihtoon, niin on kyllä harmillista. Luulin, että tämän lisäpalvelun osto suojaisi tälläisiltä yllätyksiltä. Nyt olen hetken aikaa sitten ilman toimivaa näyttöä...
@Jimm's miten on, kuuluuko (pikseli)takuun piiriin ja pistänkö RMA-lomakkeella lisätietoja huomeniltana?
Näin itsekkin asiaa tulkitsisin, ehkä tuossa on ennemminkin käynyt tarkastuksessa käpy, että tuota pikseliä ei ole vain huomattu. Harmittava paikka jokatapauksessa.En ole Jimm's, mutta ei kai tämä pikselitakuun kuvaus jätä tulkinnanvaraa?
"Palvelu sisältää monitorin tarkistuksen mahdollisten pikselivikojen osalta eli 100% vapaa pikselivirheistä ZDP. "
Onkohan paahdetuissa hinnoissa virhe? AMD Ryzen 5800x tarjouksessa 459€. Gigantissa ja Powerissa 419€ ja verkkokaupassa 438,90€.
Joku kämmi siellä on käyny, se oli myös paahdetuissa hinnoissa vielä eilen tai toissapäivänä tuon saman 419,90€.
Viimeksi ruusuja, nyt risuja (?)..
Ostin viime viikolla näytön Jimmsiltä Pikselitakuulla ja olettamus itsellä oli, että tässä tulee varmasti näyttö kotiin ilman pikselivikoja. Heti käyttöönotossa tänään huomasin, että yksi pikseleistä melko keskellä ruutua oli jumissa vihreänä. Näkyy (ja häiritsee) erityisesti kun alueen pitäisi olla tumma/musta. Kuuluuko jumiutuneet pikselit myös pikselitakuuseen? Ja jos kuuluu, täytyy ihmetellä miten tämä omalla kohdalla näinkin selvä virhe on mennyt tarkistuksesta asiakkaalle. Jos tämä on takuupalautuksen alainen keissi ja menee takuuvaihtoon, niin on kyllä harmillista. Luulin, että tämän lisäpalvelun osto suojaisi tälläisiltä yllätyksiltä. Nyt olen hetken aikaa sitten ilman toimivaa näyttöä...
@Jimm's miten on, kuuluuko (pikseli)takuun piiriin ja pistänkö RMA-lomakkeella lisätietoja huomeniltana?
En ole Jimm's, mutta ei kai tämä pikselitakuun kuvaus jätä tulkinnanvaraa?
"Palvelu sisältää monitorin tarkistuksen mahdollisten pikselivikojen osalta eli 100% vapaa pikselivirheistä ZDP. "
Heps! Tästäpä näppiksestä oli kyse Keychron K3v2 Ultra-slim Wireless
Loppuiko tämä : 500GB KC2500 NVMe PCIe SSD -levy, M.2 2280, 3D TLC, 3500/2500 MB/s (Tarjous!) + Paahdetut hinnat!
Aamulla näkyi vielä vanhaan hintaan ..
Hinta.fi 56,90 €
nyt 69,90 €
Onko tietoa millaisella aikataululla näitä mattoja saisi teidän kauttaVarsinkin XXL-koko kiinnostaisi.
Mouse Pads: Shop Gaming Mouse Mats | Turtle Beach® | Collection
A premium gaming mouse pads take your mouse’s performance to the next level. Our gaming mouse pads ensure precise control and smooth glide & are built t...www.roccat.com
Minkäs mukaan noita tuotteita paahdetaan? Jotenkin hassua, että tuote, joka ei ole tilattavissa, on kuitenkin "tarjouksessa"
![]()
Näyttiksistä puheenollen, tuleeko noista mitään ilmoitusta kun Näytönohjain X:llä aukeaa osto-oikeusarvonta, vaikkapa uutiskirjeellä? Ihan vaan että tietää kuinka paljon täytyy kytätä noita tuotesivuja.
Miten se sitten toimii? Valikoitujen näytönohjainten tuotekortille ilmestyy oranssilla kehystetty tekstilaatikko, jossa kerrotaan arvonnasta, kun siihen ilmoittautuminen on mahdollista. Tekstissä kerrotaan tarkat ohjeet arvontaan ilmoittautumiseen sekä ajanjakso, jolloin ilmoittautuminen on auki.
Kun tässä odotellut Turtle Beach Recon Controlleria varastoon tulevaksi (ei muuallekaan ole tullut, ilmeisesti viivästynyt) niin mietin olisikohan Jimmsilläkin hyvä idea (tulevan, tai saldoa odottavan) tuotteen kohdalla olla meilimahdollisuus, ja sen avulla saisi automaattisen viestin kun tuotetta varastossa? Ainakin jotkut kaupat tuollaista systeemiä tarjoaa.
Ei tuo nyt iso asia ole käydä tarkistelemassa, mutta joskus tuota käytellyt muualla kun odotellut tavaraa tulevaksi.
Mahtaisko vastaava onnistua tuotteistaa, mutta sopivana vanhaan K70 malliin ja sen kummalliseen alariviin? Ei tunnu Corsairin asiakaspalvelu tahtovan millään ymmärtää, että mikä on Nordic layout.
Torrent
Käsittääkseni Fractal toimittaa meille ne hubit ja meillä suoritetaan tuo korjaava asennus. Myyntiin palaavat ilmeisesti kuukauden sisällä.![]()
Nyt on ekat korjatut myynnissä! Tuotehaku - Jimms.fi
Oletteko huollosta siis vaihtaneet kaikkiin noihin 50-60kpl ne 1.1v fanhubit? Vai ovatko tulleet korjattuina valmistajalta?
Tämäkö takia siis teidän sivut timeouttaa...ASUS RTX 3080 Ti TUF osto-oikeusarvonta on suoritettu ja voittajille ilmoitettu!
Tämäkö takia siis teidän sivut timeouttaa...![]()
Taitaa sivut olla alhaalla?
Toive: 5800X Ryzen aleen hinta alkaa 3:sella. PS. En saanut viime lähetyksessä enää nallekarkkeja, onko käytäntö muuttunut vai huono asiakas?
Mahtaisko vastaava onnistua tuotteistaa, mutta sopivana vanhaan K70 malliin ja sen kummalliseen alariviin? Ei tunnu Corsairin asiakaspalvelu tahtovan millään ymmärtää, että mikä on Nordic layout.
CORSAIR GAMING PBT Double-shot Keycaps Full 104/105-Keyset — White
CORSAIR raises the bar on keyboard performance with PBT double-shot, backlit compatible keycaps. Each keycap is created using our special two-shot molding process, ensuring more durability, more stability and legends that won’t fade.www.corsair.com
Tuo valkoinen setti tuossa linkin takana olisi juuri se, joka menisi varmasti heti omaan tilaukseen![]()
Olisiko mahdollista saada myyntiin F4-4000C16D-32GVKA Ripjaws V DDR4-4000MHz CL16-16-16-36 1.40V 32GB (2x16GB) muistit?
![]()
F4-4000C16D-32GVKA-(EOL) - Overview - G.SKILL International Enterprise Co., Ltd.
Ripjaws V series DDR4 DRAM memory is designed for sleek aesthetics and performance, making it an ideal choice for building a new PC system or for upgrading your system memory.www.gskill.com
Kiitos. Hinta on vaan liian korkea kilpailijoihin verrattuna.Ilmestyy sivuille kohta! Saatavuus kuitenkin avoin.
Kiitos. Hinta on vaan liian korkea kilpailijoihin verrattuna.
G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-32GVKA | Hinta.fi
Katso päivän paras tarjous. G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-32GVKA puolueettomassa hintavertailussa.hinta.fi
Täähän se on se ainut mitä näillä vehkeillä "pelataan"Hei tyypit, huomasitteko että 3DMark on Steamissa alessa tällä hetkellä? Save 85% on 3DMark on Steam

www.fractal-design.com
Nallekarkit oli tossa hetken loppu, ei liene mitään henkilökohtaista taustalla!
Valkoinen kotelo oli kyllä aikaisemmin listoilla tai sitten olen unissani selaillut jimmsin sivua.Onko Torrentista tulossa myös valkoinen versio valikoimaan?
![]()
Torrent
Built to maximize cooling potential straight out of the box, the Torrent comes with a brand-new component layout and two custom-made 180 x 38 mm Dynamic PWM / Prisma RGB fans. The Torrent is a perfect fit for anyone serious about high-end cooling – with or without a custom water loop.www.fractal-design.com
Nyt on Jimm'sikin paikalla ja oletus on, että Starglazer on aivan oikeassa, eli joko pikselivika ei ole ilmennyt testattaessa tai sitten sitä ei ole testaaja huomannut
Ole pikimmiten yhteydessä RMA-lomakkeella tai chatilla/soittamalla!
Ihmisiä hekin ovat, ja virheitä sattuu paremmissakin piireissä. Se, miten virheisiin reagoidaan on se, mikä erottaa jyvät akanoista ja tässä Jimm's kyllä erottuu edukseenMyönnettäköön, että olin aluksi ärsyyntynyt ensimmäisen näytön viasta ja ihmettelin, miten sitä ei ole huomattu, mutta nyt kun takuupalautus toimi näin nopeasti Jimmssin suunnalta niin jäi positiivinen kuva lopputuloksesta. Kiitoksia jälleen.
Kiitos palautteesta, vinkataan tästä eteenpäinPystyiskö (ainakin) Postin automaattien hakua parantamaan siten, että se hakisi myös kuvauksesta (tms)? Esimerkiksi olisi hyvä jos "Postin automaatti, Koskikeskus Tampere" löytyisi myös hakutermillä "koskikeskus" kun tällä hetkellä pitää nähtävästi listata kaikki Tampereen automaatit ja sitten käyttää selaimen omaa sivuun kohdistuvaa hakua, että löytyy oikea.
Pystyiskö (ainakin) Postin automaattien hakua parantamaan siten, että se hakisi myös kuvauksesta (tms)? Esimerkiksi olisi hyvä jos "Postin automaatti, Koskikeskus Tampere" löytyisi myös hakutermillä "koskikeskus" kun tällä hetkellä pitää nähtävästi listata kaikki Tampereen automaatit ja sitten käyttää selaimen omaa sivuun kohdistuvaa hakua, että löytyy oikea.
Valkoinen kotelo oli kyllä aikaisemmin listoilla tai sitten olen unissani selaillut jimmsin sivua.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.