- Liittynyt
- 13.11.2021
- Viestejä
- 3 132
Joo no vitsihän se oli. Pienimmästä päästä naapuriongelmia taitaa olla ilman vuoroa/toisen vuorolla pesut. Joskus vaan sieppaa jos säännöistä piittaamattomuus tahallista/jatkuvaa.Tämä oli varmaan vitsi? Mutta ihan todellisuudessa tällaisiakin tulee porukalla mieleen. Siinä muuttuu perkeleen naapuriksi saman tien ja toisen omaisuuden vahingoittaminen ei lain kirjaimenkaan mukaan ole ok.
Jos jatkuvaa ongelmaa on eikä isännöitsijä tms saa asiaa hoitoon, sitten hankitaan se ei ihan ilmainen sähköinen varausjärjestelmä. Loppuu pesu ilman varausta kun pidetään koneet sähköttöminä jollei varauksen tehnyt kuittaa avaimellaan tms.
Olikin fiksu naapuri, sattuuhan sitä kömmähdyksiä.Naapuri käviki ovella ja pahoitteli. Oli väärälle päivälle merkannut.
Mitä muuten tykkäätte kerrostalossa nikkaroijista/remontoijista? Erityisesti tykkään näin ilta-aikaan tai hiljaisuuden aikana
