Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Durock T1 on yksi hyvä vaihtoehto ja maksaa puolet vähemmän.CU80 ANSI-layoutilla meni juuri tilaukseen. Nyt pitää vähän mietiskellä mitkä kytkimet tähän laitan. Vaihtoehtoina olis Holy Pandat/Zealios V2 ja ehkä Zilentit. Jonkinlaiset tactilet olis kuitenkin tarkoitus laittaa.
Durock T1 on yksi hyvä vaihtoehto ja maksaa puolet vähemmän.
Pahuksen kallis setti, mutta löytyy Nordic, löytyy spacebar settiä väreillä ja muutenkin tyylikäs setti ( kuka tykkää mistäkin väreistä, tietenkin ). Mutta mykeyboards löytyy.
Cherry-profiili
ABS doubleshot GMK laatua, että ei ne huonoja ole
Kovasti mietin kun omaan mieleen väritys ja tyyli sopii, mutta voi että kun ei ole transparent, ei saa valoja, eikä ole pbt. Mutta cherry profiili, erittäin laadukkaat, väriteema ja että saa minkälaisen layoutin vaan ja nordik näppäimet...
Tuleekohan tuossa CU80 miten tota underglowta jos ei oo hatut läpivalaistut.
GMK Evil Dolch | mykeyboard.eu
mykeyboard.eu
Se oisi kyllä jotain jos löytäisi. Kovasti olen koittanut katsoa. Harvassa on olleet vähän vaihtoehdot jos on yrittänyt saada cherry-profiilin näppäimiä, mieluiten pbt ja läpikuultava. Muutama nyt on ihan legendeillä olevia hattuja löytynyt, duckyn ja muutamaan muun teettämiä. Niin maxgaming kuin kiinan markkinoiltakin.Eikös varmilonkin näpyköitä oo joskus saanut suoraan tilattua nordickina kysymällä. En kyllä itse laittasi näppiksen hintaa pelkkiin hattuihin.
Eikös varmilonkin näpyköitä oo joskus saanut suoraan tilattua nordickina kysymällä. En kyllä itse laittasi näppiksen hintaa pelkkiin hattuihin.
CU80 Round 3
lähde: August 2020 Update
- We are suspending Round 3 and will provide refunds to all participants. Many have voiced their concerns about us running a third group buy when the second round has not been completed. We were wrong to start Round 3.
- All participants should receive their refunds within 5 working days. If you do not receive your refund within this time, please contact us.
Se siitä sitten.

Tämän päivän USD kurssilla n. 210€. Tulli on 0%, ALV 24% ja postitus on ilmainen.Vähän tämä mietityttää, mutta paljonhan tulee kokonaiskustannuksiksi tuosta tulleineen kaikkineen.

Tämä taitaa olla ainoa vaihtoehto joka ruksittaa kaikki laatikot näistä:
- TKL
- Hotswap
- ISO
- RGB tai valkoiset ledit
- Ei kolvailua
Kalliiksi kyllä tulisi toi ID80 v2 myös.
Tämä taitaa olla ainoa vaihtoehto joka ruksittaa kaikki laatikot näistä:
- TKL
- Hotswap
- ISO
- RGB tai valkoiset ledit
- Ei kolvailua
Näyttäisi muuten olevan live toi ID80 v2, juuri tänään.
@Sampsa Kun sitä tuossa näytit pohtivan.
Vähän tämä mietityttää, mutta paljonhan tulee kokonaiskustannuksiksi tuosta tulleineen kaikkineen.
Saiko tuossa gam-075 muutettua tuota kakkos layeriä esim nuolien paikat yms?Ostin (Ducky Minin ollessa loppu koko Euroopassa) viime vuonna Deltacon Gam-075 60% näppäimistön. Olen edelleen tyytyväinen tähän näppäimistöön. Siirryin tähän TKL-näppiksestä, enkä kokenut että olisin menettänyt mitään erityistä omassa käytössäni. Ainoa asia mikä tässä itseäni häiritsee on se, ettei tämä ole langaton. Siksipä kysyn, onko vieläkään markkinoilla yhtään käyttökelpoista TKL-kokoa pienempää langatonta mekaanista? Vaatimuksena näppikselle on, että täytyy olla ISO nordic-leiskalla, koska muutkin käyttävät kuin minä. Akunkesto riittävä, valot sivuseikka, EI tactile ts. vain linear red tms käy. Ainoat potentiaaliset vaihtoehdot jotka tiedän on Keychron K2 ja Logitechin G915 TKL, mutta niissä on molemmissa omat ongelmansa ilmeisesti. Onko niistä käytännön kokemusta vielä kellään? Onko kukaan askaroinut DIY-langatonta näppistä?
Edit: Enpä tiennytkään Keychron K6:sta. No, tilasin sen. Lähin vastine nykyiselle ja wireless.
Se ei taida olla ohjelmoitavissa? https://www.deltaco.se/sites/cdn/ManualsLibrary/GAM-075_MANUAL.pdfSaiko tuossa gam-075 muutettua tuota kakkos layeriä esim nuolien paikat yms?
Onks nuo iso keychronit hotswap pcbllä?Se ei taida olla ohjelmoitavissa? https://www.deltaco.se/sites/cdn/ManualsLibrary/GAM-075_MANUAL.pdf
Deltacossa ne nuolet oli kyllä sinänsä loogisessa paikassa ainakin mulle. Käytin kuitenkin todella paljon enemmän niitä PgUp/PgDn ja Home/End -pikanäppäimiä, joita jäin kaipaamaan vaikka tässä Keychron K6:ssa on osalle niistä oma näppäinkin, nuolien lisäksi. Isoin siirtymäpulma on kuitenkin se, ettei Enter ole enää reunassa. Tulee vahingossa painettua PgUp välillä.
Niitäkin saa, mutta ainakaan tämä Jimmsin erä ei ole hotswap-versio Keychron K6 RGB, langaton mekaaninen näppäimistö, Gateron Red, musta - 89,90€Onks nuo iso keychronit hotswap pcbllä?
Eihän kellään olisi tällaista ylimääräisenä: Ducky PBT Double shot -näppäinhattusarja backlit näppäimistöille, Nordic, valkoinen - 49,90€
Loppu kaikkialta ja ei tietoa koska tulee.
Joo, mutta löytyi vain mustana, valkoista en onnistunut löytämään.Tuossa vähän ylempänä just aliexpressistä katsottiin että sai sieltä tilattua pbt hattuja perus oem ja joillain cherry profiileilla, ja näyttivät aika samanlaisilta kuin noi duckyn setit. Että sieltä voisi kokeilla. Halvalla saanee, mutta sitä ei osaa sanoa kauan toimituksessa menee.
Tuossa vähän ylempänä just aliexpressistä katsottiin että sai sieltä tilattua pbt hattuja perus oem ja joillain cherry profiileilla, ja näyttivät aika samanlaisilta kuin noi duckyn setit. Että sieltä voisi kokeilla. Halvalla saanee, mutta sitä ei osaa sanoa kauan toimituksessa menee.
Ilmeisesti XD87 pcb? Teitkö Iso leiskalle ja onko toi täys alumiinia kotelo ja mistä kotelo? Saattaa mennä itselläkin askarteluksi kun CU80 peruuntui
Mites onko tuossa id80 v2 ssa in switch ledit vai onko pelkästään noi "alustavalot" kun ei tuolta sivuilta saa kunnolla tolkkua. Tuo nyt olisi tällä hetkellä about ainut tilattavissa oleva lauta iso leiskalla niin sinänsä kiinnostaisi tuokin.Kiitos, lähti tilaukseen!![]()
Oletan että pelkät alustavalotMites onko tuossa id80 v2 ssa in switch ledit vai onko pelkästään noi "alustavalot" kun ei tuolta sivuilta saa kunnolla tolkkua. Tuo nyt olisi tällä hetkellä about ainut tilattavissa oleva lauta iso leiskalla niin sinänsä kiinnostaisi tuokin.
Oletan että pelkät alustavalot
@JuSiZ tuon kuvan perusteella tukisi in switch ledejä, mutta missään specseissä ei tosiaan ole mainittu.
Jos hotswap ominaisuuden haluaa säilyttää ledien kanssa niin pitäisi kytkimetkin sitten valita niin että ledit mahtuvat niiden alle.
Joo tälläisen vastauksen minä sain.Kuulemma oisi vissii valkoiset tai siniset näppäin ledit, ja noi rgb on siellä pohjalla taustavaloina valaisemassa sitä koteloa tuossa ID80 v2 ku kyselin aikaisemmin.
Lähti tuo ID80 v1 mustana tilaukseen, sen verran hyvässä tarjouksessa. V2 ei ole niin tarvetta, vaikka siinä onkin vähän parannuksia tehty, mutta en rupea +50€ maksamaan painosta ja akryylipohjasta.
Tälle kaveriksi Durockin lineaariset 62g jousilla, jotka on aika paljolti samat ja yhtä smoothit kuin Alpacat ja Novelkeyn Silkit.
KBDFansilta Maxkey SA Miami Night -näppäinhatut ja vähän tuommoista "pehmustetta" väliin vastaiskuksi ID80:sta ja joistakin muista aluuminikoteloista tunnettuun pingiin.
Tarkoituksena olisi myös kokeilla ensimmäistä kertaa bandaid-modia, sekä rasvata kytkimet. Löytyykö lähiseudun rautakaupoista jotain fiksua liukkaria vai kannattaako nekin tilata muualta?
Koitan selvitä nyt näillä modauksilla, jos kyllästyn stockki durockeihin niin täytyy sitten katsoa jos niitäkin rupeaisi jollain voitelemaan.

Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.