Eikös pädien vaihto näihin mene vähän jo säädöksi? Ei taida maksaa vaivaa, kun ei mulla ole mitään mukavuusongelmiakaan näiden kanssa.LCD-2C on tosi mainiot kuulokkeet, mutta ne vaatii kieltämättä apua joko EQ:lta tai padeilta. Paras lopputulos löytyi kun teki molemmat. Dekonin elite velour padit korjasi mukavuusongelmia ja tasoitti yläpään hullua vuoristorataa, ja EQ:lla sai veluureilla menetettyä bassoa takaisin.
Ja joo, näistähän sanotaan, että vastaavat equtukseen hyvin. Vastineena siis sille, että ovat soundiltaan joidenkin mielestä kummalliset, mutta ei mulla kyllä ole mitään ongelmaa näiden luonnollisenkaan vasteen kanssa. Kunhan nyt testasin. Toki jos tätä luurin vastetta haluais tarkemmin korjata (ja korjata siis tuota yläkeskialuetta suoremmaksi), niin pitäs kai suurentaa vähän Q:ta ja siirtää tota filtteriä pikkaisen korkeammalle. Ts. pitäs olla kapeampi ja jyrkempi korjaus kuin tuo mainittu. Mutta ihan hauskan tuloksen sai tuollakin.

Melko hyvä tuuri tällä kertaa, koska noita B-stockkeja jäi vielä odottamaan moni mua pienemmällä tilausnumerolla. ZMF myi yhteensä 70 kappaletta B-stock/used/rarity Verite C -mallia eli noista tulee jo 150k-200k USD edestä kuulokkeita. 
