No ei kai tämäkään tili mikään loputon kaivo ole ja ihan omasta pussista edelleen maksat jos tuo kerrytetään palkasta kuten itse sanoit. Tehohoitopäivät voi syödä tommosen rahaston nopeasti.Maksaa maksaa. Eri asia kuka sen maksaa. Suomessa sen maksaa veronmaksajat lähes 100%.
Tässä singaporen koronahoidossa aiemmin ei yksilö henk.koht. köyhtynyt, nyt maksaa siis sieltä omalta terveydenhuoltotililtään hoitoa jos tarvitsee koronaan, flunssaan tai klamydiaan hoitoa. Aiemmin korona oli ns. poikkeus ja ilmainen. Nyt palattu normaaliin. Aiemmin linkattu lööppilehden otsikko taas vain sitä usein tässäkin topikissa mainittua misinformaatiota.
Edit. Ja jos tuo on joku vakuutustyyppinen, ei olisi ihme että koronan korvattavuusesta siihenkin joku pykälä muutettaisiin mikäli olet rokottamaton omasta tahdosta.