Prisman Pro pleikkari jo Postitettu...
Tänne lähti kans tulemaan kuten myös 48e ohjain ja Wilfan kahvimylly (joka oli jo ennestään netin halvin). Kiitokset koodista sille, joka sen laittoikaan.
Onpa taas ammattimaiset hintatieteilijät puolustamassa verkkokauppoja. 50% alennus ei missään nimessä ole sellainen, jonka kuluttajan pitäisi ymmärtää hintavirheeksi. Ihan sama mikä tuote olisi kyseessä. Onhan nuo Samsungin telkkaritki Gigantissa välillä sellaisessa alessa, että isomman saa lähes samaan hintaan, ellei halvemmalla, kuin pienemmän. Kaikki ei seuraa kovojen hintoja päivittäin.
Mitä jos joku tuote on hinnoteltu 50% liian kalliiksi? Onko asiakkaalle ilmoitettu, että sori mepäs palautamme puolet rahoista? Verkkokaupan pitää kärsiä seuraukset noin mitättömistä virheistä!






