- Liittynyt
- 17.10.2016
- Viestejä
- 574
Täälläkin Prisma ei toimittanut yhtä tuotetta tilauksestani vedoten "varaston saldovirheeseen". Tuotetta on kuitenkin vielä mahdollista tilata verkkokaupasta aivan normaalisti. Kummalista toimintaa...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Olisikohan ideaa pykätä kokonaan oma ketjunsa noille kaupankäynnin kiistatilanteille? Ei muuten, mutta vähän tuntuu että täällä on tietty porukka joka oikein hakemalla hakee näitä tilanteita ja sitten on koko ketju viikkotolkulla sekaisin ja täynnä ulinaa kun joku ei saanutkaan jotain tonnin näyttöä tai vastaavaa ilmiselvää hinnoitteluvirhetuotetta satasella ja kuinka erinäisten instanssien pitää tulla avuksi, kun se on niin mahdottoman väärin pientä ihmistä kohtaan ja kaikkea.
Ei sillä, etteikö niissä kiistoissa olisi joskus järkeäkin, mutta vähän on lähtenyt mopo käsistä.
Sitten varmaan on syytä erottaa ne tarjouksetkin omaan "Selkeä hintavirhe"-ketjuunsa.![]()
Ovathan nuo vielä sitä liitännöiltään huonosti suunniteltua ensimmäistä sarjaa?Kokkolan Cittarissa oli tänään plussakorttitarjouksessa PS4 VR-lasit + Kamera + Worlds- setti 299e
Ovathan nuo vielä sitä liitännöiltään huonosti suunniteltua ensimmäistä sarjaa?
Ainakin Ruoholahden ja Ison Omenan Citymarketeissa nuo PSVR alennukset olivat vanhaa sarjaa, eli ei mikään muista paikoista poikkeava 'tarjous'![]()
Varmaan on joo, enkä itse asiassa tiedä onko sitä uutta HDR-läpiviennillä varustettua versiota vielä edes saatavilla Euroopassa.Eikös se ole kuiteski tuo sama, joka on esim Gigantissa 329e?
Varmaan on joo, enkä itse asiassa tiedä onko sitä uutta HDR-läpiviennillä varustettua versiota vielä edes saatavilla Euroopassa.
Uuden version tuotekoodi on CUH-ZVR2 (vanhassa CUH-ZVR1).
Ainakin Ruoholahden ja Ison Omenan Citymarketeissa nuo PSVR alennukset olivat vanhaa sarjaa, eli ei mikään muista paikoista poikkeava 'tarjous'![]()
Nyt tarkistin ja tokihan tämä on tuo vanhempi eli CUH-ZVR1
On se minun mielestä muista poikkeava tarjous jos muualla halvin on 329e ja tämä on 299e. Toki ei mielestäni pääketjun kamaa, vaikka on siellä pienempiäki alennuksia näkynyt![]()
Nyt on kieltämättä erikoisen oloinen. Onko tuo tarjoussivu olevinaan joku "salainen" mikä löytyi mainitusta sähköpostista vai onko siinä jotain muuta erikoista..
Lisäksi tuo otsikointi "Erikoistarjous Samsung-puhelimista Nykyisenä Samsung-käyttäjänä sinulla on nyt mahdollisuus päivittää puhelimesi uuteen muita edullisempaan tarjoushintaan. Tutustu alla oleviin tarjouksiin ja tilaa suosikkisi!"
Tuleekohan "ei sähköpostiviestiä saaneille" jossain vaiheessa tilausprosessia seinä vastaan? Näyttäisi siltä, että maksu vain laskulla ja pitää myös tunnistautua pankilla/kirjautua käyttäjätunnuksilla johonkin DNA-tiliin. Ei siis varmaan toimi ainakaan ulkopuolisille?
Näkyy jo ihan siinä missä normaalisti hinta näkyy niin alapuolella 'Student price: xx'Mistä tuotteista tuolta Western Digitalilta saa opiskelijana alennusta? Pitääkö tuo opiskelijuus tuoda muuten ostoprosessin yhteydessä esiin kuin tekemällä tunnus opiskelijasivun kautta korkeakoulun sähköpostiosoittella? Missäs vaiheessa sitten alennettu hinta päivittyy ostoskoriin? Itselleni ei äsken heittänyt alehintoja ainakaan "Billing & Shipping"-kohdassa.
Odottelin 2 viikkoa noita 15€ turtle beach kuulokkeita gigantista blackfriday tarjouksesta. Ei kuulunut niin otin chätin kautta yhteyttä ja kuulemma tuotetta ei ole eikä tule enää. Tarjosivat 60€ arvoisia ADX Firestorm H06 kuulokkeita korvaavaks samaan 15€ hintaan. Otin mielummin rahojen palautuksen kun noista korvaavista kuulokkeista kun ei löydy mitään fiksua ja ylimääräistä SER jätettä en halua.![]()
Tuote: MOTO E3 49.90€, C2 POWER 65€ , muita lenovo mobiilituotteita (lähinnä kännyköitä)
Hinta: ~50% alennusta
Kauppa: Prisma (Olari)
Ihan ok hintoja, esim c2 poweri hinta.fi halvin 105eur
Todnäk, sen takia mainitsin tuon olarin.Tämä joku paikallinen tarjous? Ei taida olla Motorolan luurit enää Prisman valikoimissa ollenkaan? Ajattelin jos olisi omankin Prisman käynyt tarkistamassa...
Juuh. Kiltisti joka päivä sitä vilkuillu mut oo tarttunu ku muutama leffa joita kattonu et ois ehkä kiva joskus kattoa.CDON jatkaa surkeiden joulukalenteritarjousten linjaaViimeiset 2vuotta olleet jo melko kuraa... Suht. Aktiivisesti kuitenkin odotellut, että luukut aukeaa -> täys farssi... Melkein vois unohtaa koko kalenterin...
Tuote: Alpina Tierra varsikenkä/maihari
Hinta: 69€
Kauppa: Veljekset Keskinen eräosasto, paikan päältä
Voimassa: Poistoerä, ovh 159€
Muuta: Pari muutakin mallia poistossa, itse olin kiinnostunut vain tästä mallista.
Alpinan varsikengät on ihan legittiä kamaa, mm. varustelekassa myynnissä Alpinan kenkiä. 69e hinnalla todella hyvä löytö, normaalisti tällä hinnalla saa vain käytettyä armeijaylijäämää.
Hyllyyn jäi ihan hyvin kokoja vielä kun ostin, tavallisimpia kokoja oli jäljellä useampi pari. Soittamalla varmaan selviää kannattaako lähteä hakemaan paikan päältä(tai onko mahdollista ostaa postitse).
Eks tota topikkia vois pitää raudasta yms elektroniikasta hyvinä tarjouksina?
Niiettä tarjoukset olis pelkästään tietotekniikka-aiheisia, eikä esim. kenkiä.Luin 5 kertaa mutta en silti ymmärrä mitä tässä kysytään. Tajusiko kukaan muu?
Eks tota topikkia vois pitää raudasta yms elektroniikasta hyvinä tarjouksina?
Eks tota topikkia vois pitää raudasta yms elektroniikasta hyvinä tarjouksina?
CDON jatkaa surkeiden joulukalenteritarjousten linjaaViimeiset 2vuotta olleet jo melko kuraa... Suht. Aktiivisesti kuitenkin odotellut, että luukut aukeaa -> täys farssi... Melkein vois unohtaa koko kalenterin...
Eivät millään, ei CDON:ia varmaan paljoakaan kiinnosta.Eipä ehtinyt cdonista 17.12 mennessä tilattu paketti jouluksi, vaikka niin lupasivat. Itse asiassa 17. postitettu, mutta ei ole vielä edes saapunut postille. Saapa nähdä millä hyvittävät.
Eipä ehtinyt cdonista 17.12 mennessä tilattu paketti jouluksi, vaikka niin lupasivat. Itse asiassa 17. postitettu, mutta ei ole vielä edes saapunut postille. Saapa nähdä millä hyvittävät.
@maustevoi
Minulla on tuo googlen wifi ja toimii kyllä todella hyvin. Kannattaa huomioida että hallinta vaatii Googlen tilin. Valintaa vanhemmille puoltaa se että päivitykset yms. hoituvat automaattisesti.
Noilla kolmella pisteellä saa todella kattavan wifi-verkon. Minulla on nuo pisteet kytkettynä toisiinsa langallisesti, kun asunnosta löytyy kaapelointi, eli langattomasta mesh-verkosta ei ole kokemusta. Huono puoli on se että kun yksikössä on vain kaksi rj45-porttia, jää langallisessa kytkennässä käyttöön vain yksi portti eli kytkimen saattaa joutua hommaamaan, jos haluaa useamman laitteen liittää kaapelilla.
Tykkään tuossa systeemissä myös siitä että softan avulla voi katsoa paljonko mikäkin laite on vienyt dataa ja haluttaessa vaikka katkaista lapsen pädin verkkoyhteys.
Onnistuu.Kuulostaa hyvältä toistaiseksi.
Tossa gigantin tarjouksessa näkyy olevan 3 "yksikköä". Voiko tuosta ottaa yhden esim. omaan käyttöön vai antaako softa tehdä niin? Eli jos jäis vanhemmille kaksi wifi -yksikköä ja itselle yksi välirahalla pienempään asuntoon.
Melkein jo innostuin tuosta grundigista, mut sitten muistin että eihän se ole koskaan mitään hyvää tehnyt, eli mitenhän lie ryssineet oledinkin? Kaiken lisäksi omistaa joku turkkilainen firma nykyisin.Tuote: XBOX ONE S 500 GB + ASSASSIN'S CREED ORIGINS
Hinta: 159€
Kauppa: Power
Voimassa: 26.12 klo 00:01 alkaen, rajoitettu 300kpl erä
Linkki: XBOX ONE S 500GB ASSASSINS CREED ORIGINS
Juuri halvemmalla ei tuota ole tainnut saada? Useamman pelin paketilla tainnut olla 200€ tietämissä.
Lisäksi silmään pisti Grundigin 65" OLED-tv, 1999e (50kpl erä). Hinnalle on syynsä? Muut Tarjoukset.
Melkein jo innostuin tuosta grundigista, mut sitten muistin että eihän se ole koskaan mitään hyvää tehnyt, eli mitenhän lie ryssineet oledinkin? Kaiken lisäksi omistaa joku turkkilainen firma nykyisin.
Ja onhan noita saksassakin 2000€ hinnall joten ei mikään menetys jos missaa tän junan. Esim. alternatessa 1900€.
Tuote: Asus Dual GeForce GTX 1060 OC näytönohjain (3 GB)
Hinta: 199€
Kauppa: Gigantti
Voimassa: ALE-TARJOUS VAIN NETISTÄ SU 31.12. KLO 23.59 ASTI!
Linkki: Asus Dual GeForce GTX 1060 OC näytönohjain (3 GB) - Tietokonekomponentit
22.12. tuotetta on myyty hinnalla 299e, terveisin Google Cache.Eikös tämä ole laitonta (vähintään tahallaan harhaanjohtamista?)
Gigantti ilmoittaa tuotteen hinnaksi 299e, kun tosiasiassa ovat myyneet tuotetta 249,90e ennen alennusmyyntejä...
https://i.imgur.com/9LURg0s.png
https://i.imgur.com/ZfKCDCU.png
Eikös tämä ole laitonta (vähintään tahallaan harhaanjohtamista?)
Gigantti ilmoittaa tuotteen hinnaksi 299e, kun tosiasiassa ovat myyneet tuotetta 249,90e ennen alennusmyyntejä...
https://i.imgur.com/9LURg0s.png
https://i.imgur.com/ZfKCDCU.png
https://i.imgur.com/vvk9NG8.png22.12. tuotetta on myyty hinnalla 299e, terveisin Google Cache.
Tuote: XBOX ONE S 500 GB + ASSASSIN'S CREED ORIGINS
Hinta: 159€
Kauppa: Power
Voimassa: 26.12 klo 00:01 alkaen, rajoitettu 300kpl erä
Linkki: XBOX ONE S 500GB ASSASSINS CREED ORIGINS
Juuri halvemmalla ei tuota ole tainnut saada? Useamman pelin paketilla tainnut olla 200€ tietämissä.