- Liittynyt
- 17.10.2016
- Viestejä
- 17 158
No esim, sun ei tarvinnu GTA V:ssä kun seisoskella kadunkulmassa niin näki yhtä sun toista. Autoilijat sekoilee, jalankulkijat kilahtelee, kytät ajaa jotain takaa, ambulanssi tulee pelastamaan kyttien ampumaa ihmistä vaan ajaakseen muiden ihmisten päältä, yms. helvetin hauskaa settiä.
GTA:ssa tapahtui koko ajan jotain jossain, kun tässä maailma on hyvinkin liukuhihnamainen ja staattinen eikä ole kovinkaan vuorovaikutteinen.
Tuon maailman staattisuuden voin vielä katsoa läpi sormien mutta jos sivutehtävät ei noista jengilistimisistä parane niin täytyy sanoa että olem pettymys.
Itse en kauheasti lämmennyt kun saman identtisen skriptatun käsilaukunryöstön (tms.) näki tuhannennen kerran. Ei se immersio GTA:ssakaan pitkään pysynyt yllä noiden osalta. Mutta pitää vertailla paremmin kun saan CP:n ostettua.
