Ihan parhautta nykyinen Sampan pelkistetty kake. Muutama nappula joilla hoituu kaikki nopeasti&näppärästi, pikakomennoista alkaen. Kaken oppii ulkoa parissa päivässä.
Niin no ei kaikki kyllä opi, vaan turhaa säätämistä.
Mitä sukulaisella käynyt, niin ihan suotta pähkäillään millon tallennukseen saantia, millon guiden löytämistä. Siinä säätimessä ei yksinkertaisesti ole mitään järkeä, vähintään yleisellä tasolla, pelkkää säästöä. Oppisi kuka miten vain.
Keskittyisivät ennemmin käyttiksen selkeyteen ja minimalistisuuteen. Kyllä laatuvehkeen kaukosäätimessä pitää napiskoja olla huippukäteviin siirtymiin.
LG "taikasäätimessä" ihan kivasti napiskoja. Toki siitäkin saisi vielä kätevämmän, kun sen Netflixin sijaan olisi vaikka suora kuvatilan säätö. Mutta hyvä säädin kyllä kaikinpuolin.
Samsungin säädin oli kyllä ulkoisesti ihan tyylikäs, kun sitä sai vielä metallisena siinä 700€ hintaluokassakin. Sitten tuli joku säästökuuri, ja löytyykin 1000€ vehkeissä muovisena, joten se siitäkin edusta ainakin siinä hintaluokassa.
Viimeksi muokattu:
