- Liittynyt
- 22.12.2016
- Viestejä
- 21 351
Trump on tehnyt sen virheen verrattuna vaikka Putiniin, että ottaa itse liian isoa roolia päätöksiinsä liittyen eikä tehokkaasti ulkoista virheitään alaisilleen...ABC:n teettämän tuoreen kyselyn mukaan Trumpin suosio 100 päivän jälkeen on alempi kuin kenelläkään muulla 80-vuotisen mittaushistorian aikana. Jopa 72% uskoo, että Trumpin toimet johtavat taantumaan.
![]()
Trump has lowest 100-day approval rating in 80 years: POLL
Donald Trump has the lowest 100-day job approval rating of any president in the past 80 years, according to an ABC News/Washington Post/Ipsos poll.abcnews.go.com

Putin tosin julisti aloittaneensa kolmen päivän erikoisoperaation "suorassa" TV-lähetyksessä 24. helmikuuta 2022, mutta tällainen pikku juttu on aika tehokkaasti yritetty unohtaa venäläisessä narratiivissa.