Tuosta oli joku Hesarin haastattelu jossa tyyppi oli kovin pahoillaan ja harmissaan. Minulle jäi siitä se fiilis, että on keskittynyt sen verran tiiviisti siihen pallonpelaamiseen elämässään että on ollut melko pihalla tästäkin asiasta. Jos siellä porukka (todennäköisesti venäjäksi) sanoo että mennään Z-muodostelmaan niin siinä tämmöinen perusjanari päätyy toki sinne ja vetää jutun läpi siinä missä muutkin, keskittyy pelaamiseen ja sitten vähän myöhemmin alkaa some laulamaan kun sana kiirii Suomessa. Nyt kävi näin, mutta varmaan nolottaa ja saattaa pohtia että oliko se Venäjän diili sen arvoinen ja mitä olisi jossain Ruotsissa tienannut.
Tällä aikajänteellä jo vanha juttu, mutta sitä varmaan kelailee tilanteessa kuinka usein Suomen lehdissä on kirjoitettu venäläisestä jääpallosta
Voin vaan kuvitella fiiliksen seuraavana päivänä. Olisi voinut toimia toki toisin, mutta ei mitenkään poikkeuksellinen käyttäytymismalli suomalaisille kiltisti vaan totella tilanteessa kuin tilanteessa.
siellä mitään kuskeja ole kun ajajia 