Jbl:n bt kajari on ennestään niin odotukset tuolle soundbarille oli ihan kohtuulliset, varsinkin jos miettii 'normihintaa'.
Vähän kuitenkin pettymys äänenlaadullisesti. kovin suurta parannusta ei ~5v vanhaan panasonicin taulutelkkariin tullut. jbl:n bt kajarissa on parempi ääni
ensimmäinen ärsyttävyydet oli käyttöönotossa; 1. pakottaa kirjautumaan sisään googletilillä. 2. pakotettu firmispäivitys kesti tuhottoman pitään.
assistanttia ja muuta oheissälää en ole vielä ehtinyt testaamaan, käytössä tulee olemaankin lähinnä soundbarina. tv avaa ja sulkee laitteen automaattisesti
ja tv:n kaukosäädin säätää soundbarin ääntä. siitä plussaa,ei tarvi kahdella kaukosäätimellä pelata.
pienenä ärsyttävyytenä myös se, että jos pelaa ps5:lla ja sammuttaa laitteen, niin soundbar sammuu myös vaikka tv:n vaihtaisi av kanavalta tv kanavalle.
tv pitää käyttää sammuksissa ja käynnistää uudestaan että soundbarista taas ääni kuuluu.