Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Mahtuuko paahtimeen Deltaco OFFICE kaksiosainen premium-näyttövarsi?
Paahtimeen olisi kiva saada A-Data 2TB XPG SX8200 PRO tai Samsung 2TB 970 EVO Plus.
Ihan uteliaisuudesta. Minkälaista on työskennellä Jimmssillä ja minkälaista on olla foorumeilla keskustelemassa ihmisten/asiakkaiden kanssa osana työtä?


Pari pakettia tuli taas, kiitokset nallekarkeista! Tähän liittyen, tai oikeastaan näistä karkeista tuli mieleen, onko teillä tapana laittaa joskus jotain muutakin "yllätystä" paketin mukaan? Nimittäin joskus olen saanut karkkien sijasta Axen roll-on deodorantin. Tästä on jos vuosia aikaa, tilasin muistaakseni 980ti näyttiksen, jonksa kanssa tuo purkki tuli. En silloin sitä älynnyt/muistanut kysyä, mutta nyt tuli mieleen. Että onkohan tämä ollu vahinko tai varastomiehen pieni jekku, vai mikä homma? "Nörtille vähän dödöä tuosta ettet haise, heh heh"
Tää dödöjekku kuulostaa kyllä perin erikoiselta!
Meillä on paketeissa ollut siis virallisina kylkiäisinä erilaista syötävää, tai tarroja. Mikäköhän homma, onkohan se tippunut jonkun repusta tai jotain![]()
Tarroja? Eipä semmosiin oo tullu törmättyä teijän paketeissa. Nallekarkkeja tainnu olla aina mukana, vai olikohan yhessä paketissa tikkari.Tää dödöjekku kuulostaa kyllä perin erikoiselta!
Meillä on paketeissa ollut siis virallisina kylkiäisinä erilaista syötävää, tai tarroja. Mikäköhän homma, onkohan se tippunut jonkun repusta tai jotain![]()

Tikkareita tuli tovin verran, tuossa "vähän aikaa sitten". Muistelisin Jimm'sin kertoneen että nallet olivat loppuneet.Nallekarkkeja tainnu olla aina mukana, vai olikohan yhessä paketissa tikkari.![]()
Mä en ole koskaan saanut mitään kylkiäisiä mutta en ole kyllä tarvinnutkaan mitään. Dödö kyllä kuulostaa erikoiselta![]()
Joo, nyt kun asiaa tarkemmin muistelen, niin silloin oli tikkari kylkiäisenä, kun oli se armoton nalle pula menossa.Tikkareita tuli tovin verran, tuossa "vähän aikaa sitten". Muistelisin Jimm'sin kertoneen että nallet olivat loppuneet.
Olisi muuten tällainen kehitysidea kun tulee ostettua teiltä tavaraa netin kautta mutta myös kiirellisempää ihan myymälästä hakemalla mikäli hyllyssä on. Niin olisiko mahdoton homma jos saisi mahdollisuuden lisätä myymälästä ostamansa tuotteet kuitin avulla omalle tilille omiin "tilauksiin tai ostoihin"? Esim. siis viivakoodi/qr jne avulla vaikka skannaamalla tai näpyttäen. Ei tarvitsisi sitten paperikuitteja säilyttää ja kaikki takuu hommelit olisi helpompaa hoitaa jos niille tulee tarvetta.Tarroja ja muuta on joskus ollut ihan valmistajienkin puolesta mutta meillä on ollut nallekarkkeja, tikkareita tai niitä surullisen kuuluisia välipalapatukoita säännöllisen epäsäännöllisesti vuodesta 2016.
Myymälässä on ollut karkkitarjoilu yleensä kekrinä ja pääsiäisenä (ja jouluna joulupipareita ja glögiä!), mutta muuten niitä menee ainoastaan lähetettäviin paketteihin. Jos tuote lähetetään omassa pakkauksessaan sen mukana ei välttämättä tule nalleja :/
Juu, vähän noi tarrat alko kiinostaan. Kun pitäishän se kotelossa jossain kohtaa näkyä mistä kilkkeet on hommattu.Tarrat kelpais, joko ihan Jimmyn tarroja tai sit jotain pakettiin liittyvien komponenttivalmistajien tarroja!
Oli välillä tikkareitakin![]()
Yhdyn kuoroon että tarrat kiinnostaa paljon enemmän kuin nallekarkit. Ne lentää roskiin ellei löydy jotakuta joka niitä syö.Tää dödöjekku kuulostaa kyllä perin erikoiselta!
Meillä on paketeissa ollut siis virallisina kylkiäisinä erilaista syötävää, tai tarroja. Mikäköhän homma, onkohan se tippunut jonkun repusta tai jotain![]()
Hyvin pieni asia, mutta itsellä ainakin jo pidemmän aikaa tilausvahvistus näyttänyt vähän erikoiselta kun kpl määrä ja summa ilmeisesti yhteen kirjoitettuna ilman välimerkkejä näin ollen näyttää että kaapeli olisi reilun 120e kaapeli ja postit olisi 10e
Kännykällä näyttää siis tuolta (chromella), tietokoneella näyttää normaalilta.
Ehtiiköhän tuo mun tilaus (kotelo) vielä lähteä tänään, tilasin eilen aamuyöstä ja oli varastossa![]()
Väitän, että 9/10 syö nallekarkit.
Väitän, että 9/10 heittäisi tarrat roskiin jos sellaiset tulisi tilauksen mukana.
Kummasta vaihtoehdosta tulee asiakkaalle parempi fiilis Jimms'istä?
Just näin. Jostain syystä tytär on aina kovin innoissaan kun kerron että Jimm'siltä on taas paketti tulossa.. Vaan maistuvat nuo toki itellenikinVäittäisimme empiirisen tutkimuksen ja palautteiden perusteella, että suurempi kriisi iskee meidän asiakaskunnalle jos nallekarkkeja tai muita asennusnameja ei ole!
Käy painamassa sitä pikatoimitusta. Turhaan täällä asia puida. Tai sitten vain rauhassa odotat, kun jimm's saa sen kotelosi lähetettyä.Kysäisen jos ei vielä tänään lähde![]()
Oivoi, en kyllä muistanut edes koko välipalapatukka -episodia.. Ei enää ikinä.Väittäisimme empiirisen tutkimuksen ja palautteiden perusteella, että suurempi kriisi iskee meidän asiakaskunnalle jos nallekarkkeja tai muita asennusnameja ei ole!
Suurimmat traumat tosin tainnut jäädä niistä välipalapatukoista![]()

Umpitärkeä lisäys tilauksien tekoon: mitä haluaa kylkiäiseksi vai haluaako mitäänVäittäisimme empiirisen tutkimuksen ja palautteiden perusteella, että suurempi kriisi iskee meidän asiakaskunnalle jos nallekarkkeja tai muita asennusnameja ei ole!
Suurimmat traumat tosin tainnut jäädä niistä välipalapatukoista![]()
Joskus taisi olla muut namit loppu niin tuli jotain Elovena patukoita jotka ei ihmisille maistu.Voisiko joku avata tuota välipalapatukka-episodia? Minusta välipalapatukka ei itsessään kuulosta huonolta idealta.
Oivoi, en kyllä muistanut edes koko välipalapatukka -episodia.. Ei enää ikinä.![]()
Voisiko joku avata tuota välipalapatukka-episodia? Minusta välipalapatukka ei itsessään kuulosta huonolta idealta.
En muista tarkalleen miksi niihin vaihdettiin, vissiinkin joku tilanne että Haribolla oli nallet loppu ja jonkun kuningasajatus oli kokeilla "terveellisempää" vaihtoehtoa. Kokeilua ei liiemmin arvostettu![]()
Voisko am4 emolevyjä tulla uudestaa tarjoukseen ?
Tämä emolevy sais tulla uudestaan tarjoukseen tais olla 150 euron hinta luokasPaahdetuissa hnnoissa on tälläkin hetkellä?![]()
"Asus ROG STRIX B550-F GAMING, ATX-emolevy - Jimms.fi" Asus ROG STRIX B550-F GAMING, ATX-emolevy - 214,90€ tämäTämä emolevy sais tulla uudestaan tarjoukseen tais olla 150 euron hinta luokas
"Asus ROG STRIX B550-F GAMING, ATX-emolevy - Jimms.fi" Asus ROG STRIX B550-F GAMING, ATX-emolevy - 214,90€ tämä
Eivätkös nämä ole juuri samoja? Näyttäisi olevan hyllyt täynnä...Moi! Meillä ei näitä käsittääkseni "irtona" ole ollut myynnissä lainkaan, ainoastaan tuossa konepakettierässä. Konepaketit testataan kasausvaiheessa kyllä.
Välitin nyt kuitenkin nämä palautteet vielä eteenpäin.
Eivätkös nämä ole juuri samoja? Näyttäisi olevan hyllyt täynnä...
Gigabyte P750GM ATX-virtalähde, 750W, 80 Plus Gold - 99,90€
Onko syksyn aikana tulossa striimivalvojaisia ja sen mukana tarjouksia joita olis kiva odotella illan aikana?

Jos tarkoitat tavallista GMMK:ta, niin multa on pian tulossa TKL-versio (jossa Cherryn voidellut ja klipatut ja laastaroidut stabit) myyntiin kunhan GMMK Pro saapuuOlisikohan näppäimistön voitelupalvelu mahdollinen, jossa tehtäisiin esim. perus klippaus/laastarointi/voitelu isojen näppäinten stabilisaattoreille?
Itse ainakin mielellään tilaisin GMMK:n valmiiksi voideltuna pakettina, ei tarvitsisi miettiä rämiseekö se välilyönti![]()
Olisikohan näppäimistön voitelupalvelu mahdollinen, jossa tehtäisiin esim. perus klippaus/laastarointi/voitelu isojen näppäinten stabilisaattoreille?
Itse ainakin mielellään tilaisin GMMK:n valmiiksi voideltuna pakettina, ei tarvitsisi miettiä rämiseekö se välilyönti![]()
GMMK Pron stabit on suorastaan uitettu tehtaalla rasvassa, joten ei pitäisi ainakaan rämistä rasvan puutteen takia...Olisikohan näppäimistön voitelupalvelu mahdollinen, jossa tehtäisiin esim. perus klippaus/laastarointi/voitelu isojen näppäinten stabilisaattoreille?
Itse ainakin mielellään tilaisin GMMK:n valmiiksi voideltuna pakettina, ei tarvitsisi miettiä rämiseekö se välilyönti![]()
Aika varmasti veikkaisin nimenomaan saatavuuden epävarmuutta, etenkin juuri kyseiseen projisoituun hintaan. Jos itse olisin ATK-kauppias, niin tekisin about noin, koska en haluaisi myydä tuotteita miinussaldoille ja sitten kuunella pitkin foorumeita kun kuulemma jo vuosi on ollut tilaus sisällä jne, mutta ei haluta kuitenkaan purkaa kauppaa. IMHO about juurikin oikea tapa toimia tässä epävarmassa tilanteessa.Mitäs tuo melkein kaikkiin 6000-sarjan Radeoneihin ilmestynyt "Tuote ei ole tilattavissa" meinaa? Onko valmistus lopetettu vai saatavuus liian olematon?
No, minulla se vuosi ei ole oikeasti kaukana. Kortti on tilattu noin 20min sen jälkeen kun se tuli myyntiin ja odotan sitä edelleen.Aika varmasti veikkaisin nimenomaan saatavuuden epävarmuutta, etenkin juuri kyseiseen projisoituun hintaan. Jos itse olisin ATK-kauppias, niin tekisin about noin, koska en haluaisi myydä tuotteita miinussaldoille ja sitten kuunella pitkin foorumeita kun kuulemma jo vuosi on ollut tilaus sisällä jne, mutta ei haluta kuitenkaan purkaa kauppaa. IMHO about juurikin oikea tapa toimia tässä epävarmassa tilanteessa.
Chat-palveluun tuhti nippu kiitosta. Hoitui tilaukselle tuotteen lisäys maksulinkkeineen päivineen ihan uskomattoman nopeasti ja sujuvasti. Onpa upea palveluMoikka! Tilauksen tilaa voit kysyä tilausnumerolla esim. asiakaspalveluchatista.
En tiijä onko oikee threadi keskustelulle, mutta mites, onks tuo tilanne miten elänyt? Onko tarjottu kaupan purkua tai upgradevaihtoehtoa johonkin saatavilla olevaan malliin esim? Mikä on oma toivees asian suhteen, etenkin kun noita ei-lowhashrate-malleja ei taida enää olla edes tulossakaan?No, minulla se vuosi ei ole oikeasti kaukana. Kortti on tilattu noin 20min sen jälkeen kun se tuli myyntiin ja odotan sitä edelleen.
Kyseessä on siis 6800XT eli tuo low-hash ei kosketa minua. Ja Jimmsiltä ei ole kuulunut mitään koko aikana. Viimeinen mitä sieltä on kuulunut oli tilausvahvistusEn tiijä onko oikee threadi keskustelulle, mutta mites, onks tuo tilanne miten elänyt? Onko tarjottu kaupan purkua tai upgradevaihtoehtoa johonkin saatavilla olevaan malliin esim? Mikä on oma toivees asian suhteen, etenkin kun noita ei-lowhashrate-malleja ei taida enää olla edes tulossakaan?
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.