- Liittynyt
- 10.04.2020
- Viestejä
- 339
Asenteellisuus paistoi läpi jo heti kommentista ja... villi arvaus: Ilmeisesti heppu siksi tahallaan ryssi koko homman, ettet vain uudestaan tulisi?Lahden fillaripiste kertoi puhelimessa että 13 baariin saakka löytyy painetta. Paikalle kun pääsin, heti kommentti "Jos olisin tiennyt että kyseessä on sähköpotkulauta ni en olis kyllä ruvennu ollenkaa .."
Kokeili kahdella eri kompuralla laittaa painetta, poistamatta venttiilin sielua. Ei kuulemma tarvinnut poistaa, eikä sillä olisit ollut mitään väliä. Kun eihän se pidä sitten ilmaa muutenkaan. Ilmaa ei mennyt kummallakaan yrityksellä renkaaseen jotakuinkin ollenkaan. Rengas ei silminnähden paisunut ollenkaan. Rasvaa olisi ollut, muttei suostunut laittamaan kun kyseessä on potkulaudan rengas, liian ahdas väli tai jotain.
Neuvoivat menemään autonrengasliikkeeseen.
Huomenna uusi yritys johonkin muualle.
Sielu olisi ehdottomasti pitänyt olla pois jarruttamasta, rasvan käyttöä unohtamatta ja ilmeisesti siksi rengas ei noussutkaan paikalleen... ja siitä johtuen se ei myöskään pitänyt ilmaa.
Nyt sitten tiedät vastaisuudessa millainen palvelualttius kyseisessa paikassa on ja osaat välttää sitä.
Viimeksi muokattu: