- Liittynyt
- 17.10.2016
- Viestejä
- 4 767
Näissä muistaakseni niin erikoinen ET edessä että monet tarvikevanteet vaativat spacerin. Olisiko jäänyt pois välistä?c43 amg orkkis vanteet ollut aikasemminki kiinni autossa tosin eripulteilla ei ongelmaa
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Näissä muistaakseni niin erikoinen ET edessä että monet tarvikevanteet vaativat spacerin. Olisiko jäänyt pois välistä?c43 amg orkkis vanteet ollut aikasemminki kiinni autossa tosin eripulteilla ei ongelmaa
orkkis vanteet orginal vanteet alkuperäisvanteetNäissä muistaakseni niin erikoinen ET edessä että monet tarvikevanteet vaativat spacerin. Olisiko jäänyt pois välistä?
Uus vai käytetty?Kenellä kokemusta autokaupan purkamisesta? Millä perustein puritte ja tuliko ylläreitä? Ja onko jotain tiettyä mitä huomioida. Itsellä reklamaatio tehty, lakimies hankittu ja nyt odotellaan liikkeen vastausta.
Käytetty 2007 JDM spessu. Ongelmana että auton tämän hetkiset korjauskustannukset ovat ainakin neljänneksen koko auton hankintahinnasta ja peljästään ehkä 6000e että auton saa tieliikennelailliseksi (ajovalojen kanssa ongelmaa).Uus vai käytetty?
Milloin kauppa tehty?Käytetty 2007 JDM spessu. Ongelmana että auton tämän hetkiset korjauskustannukset ovat ainakin neljänneksen koko auton hankintahinnasta ja peljästään ehkä 6000e että auton saa tieliikennelailliseksi (ajovalojen kanssa ongelmaa).
Heinäkuussa. Kyseessä selkeä sopimusrikkomus (kaikkia sovittuja asioita ei ole vieläkään tehty) ja kaikki viat on raportoitu ja dokumentoitu välittömästi niiden ilmettyä, niin kirjallisesti kuin suullisesti.Milloin kauppa tehty?
Mitä vikoja? Onko ne sellaisia jotka ovat tuleet pidemmän ajan (eli ennen kauppaa) vai jotain mitä on hajonnut kaupan jälkeen? Yleisestihän noissa käytetyissä ei juuri ole muuta kuin perävalotakuu ellein myyjä muuta ole myöntänyt. Myyjä saattaa tulla vastaan korjauskustannuksissa, mutta kaupan purku on sitten eri asia ellei voi näyttää että on myyty viallinen ja paska auto joka on ollut rikki jo ostettaessa.Heinäkuussa. Kyseessä selkeä sopimusrikkomus (kaikkia sovittuja asioita ei ole vieläkään tehty) ja kaikki viat on raportoitu ja dokumentoitu välittömästi niiden ilmettyä, niin kirjallisesti kuin suullisesti.
Vikoja jotka on luvattu korjata, vikoja jotka ovat ilmenneet kaupanteon jälkeen, vikoja jotka ovat ilmenneet heti auton "korjauksesta" haun jälkeen (ajovalot toimivat miten sattuu heti heidän suorittaman suuntauksen jälkeen), vikoja jotka ovat aiheutetty myyjäliikkeen käyttämän toisen liikkeen toimesta (stereot rikottu), varusteita joita ei ole asennettu kuten sopimukseen on kirjattu (stereoihin asennettava lisäpalikka on asentamatta). Jokaisesta on antaa näytöt ja todisteet näistä olemassa. Eli tällä hetkellä auton kunto on sellainen että sen korjaaminen vaatii karkean arvion mukaan vähintään 6000e edestä korjauksia.Mitä vikoja? Onko ne sellaisia jotka ovat tuleet pidemmän ajan (eli ennen kauppaa) vai jotain mitä on hajonnut kaupan jälkeen? Yleisestihän noissa käytetyissä ei juuri ole muuta kuin perävalotakuu ellein myyjä muuta ole myöntänyt. Myyjä saattaa tulla vastaan korjauskustannuksissa, mutta kaupan purku on sitten eri asia ellei voi näyttää että on myyty viallinen ja paska auto joka on ollut rikki jo ostettaessa.
Onko sulla heittää 20-30ke tosta vain autoon joka päivä? Tai sen korjaukseen heti 6000e+? Mikä ihmeen sirkus tässä on kyseessä? Ei itsellä ainakaan ole. Vuosimallilla ei ole mitään väliä, kyse on siitä että korjauskustannukset suhteessa siihen missä kunnossa autoa on minulle myyty vs mitä auto on nyt ovat kohtuuttomat suhteessa ostohintaan.Aikamoinen sirkus vm2007 auton vuoksi?
Onko sulla heittää 20-30ke tosta vain autoon joka päivä? Tai sen korjaukseen heti 6000e+? Mikä ihmeen sirkus tässä on kyseessä? Ei itsellä ainakaan ole. Vuosimallilla ei ole mitään väliä, kyse on siitä että korjauskustannukset suhteessa siihen missä kunnossa autoa on minulle myyty vs mitä auto on nyt ovat kohtuuttomat suhteessa ostohintaan.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.