Eikö nuo taida nimenomaan vaikuttaakin seksuaalisiin haluihin ja jopa pysyvästi niin lääkityksen jälkeenkin?Tuohon aikaan oli SSRI- lääkitys ja nyt on ollut taas pari vuotta sama lääkitys - tuntuu toimivan paremmin tällä kertaa.
Noin 20-30 TechBBS-käyttäjätunnusta on tunnistettu, että ne on kaapattu kirjautumalla ja vaihtamalla sähköpostiosoite uuteen. Tunnuksilla on yritetty kaupata foorumin kauppa-alueella Steamin ja Verkkokauppa.comin lahjakortteja ja maksutavaksi on ilmoitettu kryptovaluutat BTC, Eth ja LTC. Lue lisää
Eikö nuo taida nimenomaan vaikuttaakin seksuaalisiin haluihin ja jopa pysyvästi niin lääkityksen jälkeenkin?Tuohon aikaan oli SSRI- lääkitys ja nyt on ollut taas pari vuotta sama lääkitys - tuntuu toimivan paremmin tällä kertaa.
Sitä en tiedä. Ainakaan pornon katsomista se ei vähentänyt tai lisännyt. Ainoa mitä psykiatri sanoi, että saattaa kestää kauemmin naisen kanssa, ennen kuin laukeaa. Sanoin hänelle silloin (20 vuotiaana), että minä mitään seksiä tule koskaan saamaan, mihin hän, että enköhän jonakin tule sitä harrastamaan.Eikö nuo taida nimenomaan vaikuttaakin seksuaalisiin haluihin ja jopa pysyvästi niin lääkityksen jälkeenkin?
Menee raskaasti oftopikiksi, mutta näin me ihmiset koemme asiat eri tavalla. Itse muistelen tutustuneeni alkoholiin ensimmäisen kerran hieman 18v jälkeen suomalaisella lapinkullalla ja maistettuani mietin, että hyi vittu mitä kauheaa paskaa, parin vuoden tauko jolloin en juonut yhtään, kunnes löysin paremmat viinit ja oluet. Ensimmäiset kännit vedin vahvemmalla imperial stoutilla ja siitä lähtien mennyt puhtaasti maistelulinjalla. minkäänlaista opettelua tykkäämään vahvemmanmakuisista stouteista tai ylipäätään tietyistä viineistä en ole joutunut käymään, vaan kaikki erikoisempi uponnut suoriltaan pirun hyvin. myönnän olevani myös siinämielessä erilainen tyyppi, että koskaan en ole ymmärtänyt ideologiaa jossa pannaan kaikkea mikä liikkuu, olen itse aina arvostanut naisissa älykkyyttä, samanlaisia arvoja sekä harrastuksia, mutta jokainen toki tavallaan, en tuomitse.Mä väitän tämänkin olevan täysin normaalia. Itsellä saattaa olla aika vahvakin "draivi" päällä. Libido kun vaihtelee miehestä mieheen. Itsellä aina ollut hyvin korkealla, testoa riittää muillekin jaettavaksi. Tämä näkyi jo teininä, kun partaa alkoi ilmestyä. Muilla kundeilla hädin tuskin kaksi karvaa rintakehässään. Nyt kuitenkin 30-vuotiaana väitän, että kaipaan naista enemmän kuin koskaan. Siksi ehkä uskalsin avioituakin, kun oli luottavainen tunne, että tuo olisi ollut se nainen, jonka kanssa viettää sen ns. loppuelämänsä eli myös jonka kanssa jaksaisi painia päivästä toiseen.
Ja kyllä sitä myös tehtiin suhteemme aikana. Paljon rivomminkin, kuin mihin olin aiemmin valmis. Maku seksiin on nyt "kypsempi" . Ehkä sama alkoholissa. Ei enää mitään ruotsalaista Absolutia, vaan laitetaan sitä parempaa vodkaa lasiin. Hyvä viski tai gin maistuu myös, kun kakskymppisenä alkoholi oli vain alkoholia. En siltikään juuri juo, mutta hienostuneempi tatsi on selvästi kehittynyt. Viinitkin maistuvat, vaikka en ole aiemmin niistä ollenkaan pitänyt.
SamaMeitä on tosiaan moneen junaan! Nyt taaksepäin katsoessani en välttämättä menisi uusiksi punkkaan aivan jokaisen kanssa, kenen kanssa jotain on joskus puuhasteltu. Sanoisin, että 90% kokemuksistani ovat siitä huolimatta olleet loistavat
Allekirjoitan. Nyt toki vähän olen varovaisempi, ei tämä unelmien nainen vaimona pitkään kestänyt, vaikka itse kovasti halusi naimisiin (ja oli puhetta lapsistakin). Ehkä otan iisimmin nyt, mutta nyt taas huomenna treffit tiedossa.Söin noita itekki p
Sama
Tosin aina tykänny ite kyl olla parisuhtees, nyt 4v sinkkuna (eioo sattunutkaan näin 16v jälkeen) ni emt. Onko mulla enää siihe parisuhteeseenkaan hinku. Mikäli joku hyvä vaimoehdokas tulee vastaan ni miksipä ei?
Yksin eläminen on tylsää, kaksin kivempaa.
Ne vaikutukset tulevat usein käytön jälkeen kun serotoniinitasot aivoissa laskevat. Googlaa PSSD. Toki toihan on lääketehtaiden juoni pitää ihmiset lääkkeissä, noista tulee usein myös kovat vieroitusoireet jos lopettaa liian nopeasti.Eikö nuo taida nimenomaan vaikuttaakin seksuaalisiin haluihin ja jopa pysyvästi niin lääkityksen jälkeenkin?
Omakohtasena kokemuksena noi seksihalujen vähentyminen ja erektio-ongelmat tuli ihan käytön aikana. Loppui käytön lopetettua.Ne vaikutukset tulevat usein käytön jälkeen kun serotoniinitasot aivoissa laskevat. Googlaa PSSD. Toki toihan on lääketehtaiden juoni pitää ihmiset lääkkeissä, noista tulee usein myös kovat vieroitusoireet jos lopettaa liian nopeasti.
Kannattaa välttää SSRI lääkkeitä viimeiseen asti, (työterveys)lääkärit tuputtavat noita kaikkiin vaivoihin. On tutkimus että ne sotkevat myös pysyvästi suolistoflooran joka voi sitten johtaa monenlaisiin sairauksiin.
Noitahan määrätään masennukseen, paniikkihäiriöön, tupakanpolton lopettamiseen, ennenaikaiseen siemensyöksyyn, sosiaalisten tilanteiden pelkoon, unettomuuteen ja ties mihin pällivaivaan. Todellinen all-in-one wonder! Joka kymmenes suomalainen syö SSRI lääkkeitä eli täälläkin varmaan moni.
Itse käytin reilut neljä vuotta pienehköllä annostuksella ja silti vasta kolmannella kerralla onnistui lopetus kun piti töissäkin käydä. Vieroitusoireina mm. sähköiskuja, huimausta, hermostuneisuutta, unettomuutta. Varmaan jotain alakuloa ja masennustakin oli.
Mikä sua siinä epäonnistumisessa tai vastaavassa pelottaa?Olen kerran joo kokenut Cipralexin vieroitusoireet, kun lopetin seinään - oli aika hirveä olo pään sisällä, joten jatkoinkin lääkkeiden syöntiä. Sitten tuona kuuluisana vuonna -15 lopetin seinään ja se onnistui siksi, koska eräs baari-ilta meni aivan penkin alle agressiivisuuden takia (lisätyn Cipralex annostuksen takia) ja tulin flunssaan.
Nyt on tosin SSRI- lääkitys toiminut mielestäni ihan hyvin, turha ahdistus ja stressi on vähentynyt. Tämä naisettomuus- asiakin voisi aiheuttaa katkeruutta ja itsesääliä ilman lääkitystä - tosin ikäkin voi vaikuttaa positiivisella tavalla.
Olen lukenut paljon tästä aspergerista ja poikuudesta, niin eivät kaikki aspergerit ole samassa tilanteessa, kuin itse - tosin paljon on näitä ns. kohtalotovereita. Luin myös jostakin RSDstä (Rejection Sensitive Dysphoria) mitä esiintyy ilmeisesti usealla ADHD yhteydessä, mutta myös näillä autismikirjon ihmisillä, kuten aspergereilla, mutta ei niin useasti. En tiedä, mutta juuri perfektionismi ja epäonnistumisen pelko, mitä RSD sisältää, kuvaisi itseäni.
Sen kun tietäisi. Sen takia olen myös ns. pakiton mies (poika), koska en edes ajatuksen tasolla kestä sitä, että menisin juttelemaan jollekin naiselle ja saisin pakit. Mutta kuten muussakin elämässä, niin peruskoulun jälkeen kaikki opinnot ovat jääneet todella lyhyeen - paras taisi olla yksi päivä ja jätin leikin sikseen. Ei sillä, että olisin kuitenkaan, myöhemmin ajateltuna, halunnut niille aloille. En edes tiedä mikä ala kiinnostaisi.Mikä sua siinä epäonnistumisessa tai vastaavassa pelottaa?
Mä nyt annan snadia neuvoa. Ota siitä koppi tai et.Sen kun tietäisi. Sen takia olen myös ns. pakiton mies (poika), koska en edes ajatuksen tasolla kestä sitä, että menisin juttelemaan jollekin naiselle ja saisin pakit. Mutta kuten muussakin elämässä, niin peruskoulun jälkeen kaikki opinnot ovat jääneet todella lyhyeen - paras taisi olla yksi päivä ja jätin leikin sikseen. Ei sillä, että olisin kuitenkaan, myöhemmin ajateltuna, halunnut niille aloille. En edes tiedä mikä ala kiinnostaisi.
Mutta aiheeseen palatakseni, niin en tiedä miksi tämä on niin helvetin vaikeaa. Kohta kolme viikkoa lukenut netissä "30 years old virgin" hakusanalla, keskusteluja. Ja useimmat nämä +30 vuotiaat edes yrittävät, käyvät välillä jopa treffeillä, tosin yleensä ilman tulosta. En vaan kykene menemään ulos mukavuusalueelta, toki Tinder voi olla raaka maailma minunkaltaisilleni ihmisille, ensinnäkään, kun en siedä katsoa kuviakaan itsestäni. Ja sitten jos edes tuon esteen ylittäisi, seuraava onkin vielä pahempi; ei yhtään tulosta ja itseluottamus on mennyttä. Mutta mitä jos tykkääkin, sitten alkaa keskustelu; mitä sanoa, tavataanko jne. Ja sitten pitäisi uskaltaa vielä lähteä tapaamaan tätä, jos kaikki on tähän mennyt maaliin. Tapaaminen olisikin se oikeasti kovin paikka, että pelkkä ajatuskin meinaa halvaannuttaa.
Ja tästä syystä spontaani tapaaminen, yleensä baarissa, on kaikista mutkattomin tapa. Mutta kun siitä keskustelusta pitäisi uskaltaa edetä sitten ns. maaliin asti, niin taas paniikkia iskee.
Jos tätä touhua, mikä on useimmille normaalia elämää ja suht helppoa, järjellä ajattelee, niin jättäisin leikin sikseen, mutta kun tunnepuoli haraa vastaan ja tietynlainen iän tuoma paniikki ja kiire takoo mielessä.
Tinderissä onse hyvä puoli et voi valkkaa vaikka vaan ihmisiä joilla harrastukset samanlaisia tmvs.Sen kun tietäisi. Sen takia olen myös ns. pakiton mies (poika), koska en edes ajatuksen tasolla kestä sitä, että menisin juttelemaan jollekin naiselle ja saisin pakit. Mutta kuten muussakin elämässä, niin peruskoulun jälkeen kaikki opinnot ovat jääneet todella lyhyeen - paras taisi olla yksi päivä ja jätin leikin sikseen. Ei sillä, että olisin kuitenkaan, myöhemmin ajateltuna, halunnut niille aloille. En edes tiedä mikä ala kiinnostaisi.
Mutta aiheeseen palatakseni, niin en tiedä miksi tämä on niin helvetin vaikeaa. Kohta kolme viikkoa lukenut netissä "30 years old virgin" hakusanalla, keskusteluja. Ja useimmat nämä +30 vuotiaat edes yrittävät, käyvät välillä jopa treffeillä, tosin yleensä ilman tulosta. En vaan kykene menemään ulos mukavuusalueelta, toki Tinder voi olla raaka maailma minunkaltaisilleni ihmisille, ensinnäkään, kun en siedä katsoa kuviakaan itsestäni. Ja sitten jos edes tuon esteen ylittäisi, seuraava onkin vielä pahempi; ei yhtään tulosta ja itseluottamus on mennyttä. Mutta mitä jos tykkääkin, sitten alkaa keskustelu; mitä sanoa, tavataanko jne. Ja sitten pitäisi uskaltaa vielä lähteä tapaamaan tätä, jos kaikki on tähän mennyt maaliin. Tapaaminen olisikin se oikeasti kovin paikka, että pelkkä ajatuskin meinaa halvaannuttaa.
Ja tästä syystä spontaani tapaaminen, yleensä baarissa, on kaikista mutkattomin tapa. Mutta kun siitä keskustelusta pitäisi uskaltaa edetä sitten ns. maaliin asti, niin taas paniikkia iskee.
Jos tätä touhua, mikä on useimmille normaalia elämää ja suht helppoa, järjellä ajattelee, niin jättäisin leikin sikseen, mutta kun tunnepuoli haraa vastaan ja tietynlainen iän tuoma paniikki ja kiire takoo mielessä.
Parit pohjille JA pari rauhottavaa naamaan, niin ei tosiaan ahdista. Eikä seiso. Eikä ole muutenkaan järkee enää touhussa.Tinderissä onse hyvä puoli et voi valkkaa vaikka vaan ihmisiä joilla harrastukset samanlaisia tmvs.
Voiha sitä vaikka sopia et lähtee sit treffeille tai vaikka vaan tutustuu parille ja jos kiinnostaa. Parit pohjalle tai rauhottavaa naamaan ni ahdistakkaan ni
Ymmärsin, siks mä korostinkin tota JA sanaa tossa. =DSiis emmä sekakäyttöä suositellu herranen aika
Siis pari kaljaa alle
Tai
Vaikka joku mieto rauhottava
Mietinki et perkeleYmmärsin, siks mä korostinkin tota JA sanaa tossa. =D
Tätä skenaariota olen monesti pyöritellytkin mielessä itsekin, etenkin kun ensimmäinen ruumiinosa joka menee tunnottomaksi alkoholilla, ainakin itsellä, on meisseli.Ei välttämättä @DaCapo 'n kohdalla huono juttu, jos ei seisoisi. En nyt perkele sekakäyttöä suosittele itsekään, mutta jos esim. alkoholi tainnuttaa kaluston, niin se voi olla hyväkin. Jos vaikka rehellisesti valehtelee naiselle, että nyt on liikaa promilleja vatsassa, ei ehditä petiin tänään sen vuoksi. Sitten voi jatkoja sopiakin, kun on kaikesta muusta puhuttu, kuin itse jännityksestä.
Mistä arvasit - Reddit kattanut sen 98% keskusteluista, joita olen lukenut. Toisaalta, enemmän se on ollut sellaista kohtalotovereita etsimässä ja lukemassa heidän taustojaan. Vinkit on US/UK akselilla aika samoja, kuin täällä Suomessa.Jätä varsinkin Reddit pois elämästä. Älykkyysosamäärä putoaa tuntuvasti siellä muhimassa. Varsinkaan ei deittailuvinkkejä sieltä.
Et sä sinne treffeille ole menossa työhaastatteluun. Jotkut naiset kyllä keksivät udella asioita, kuin ehdokkaita katsoisivat läpi johonkin työkokeiluun. Ikä? Ammatti? Kk-palkka? Tähän sitten olen itse vetänyt rajan muutenkin, en mene leikkiin mukaan.Nyt on vielä kyllä lisättävä yksi asia, mikä on ihan helvetin hyvä syy, miksi olen vielä kokematon tai ennemmin voisi kysyä, miksi olen kokematon 25 vuotiaaksi asti. Itselläni nimittäin 25 vuotiaana tuli outoja oireita ja yht'äkkiä, kun olin työharjoittelussa. Olen kirjoittanutkin siitä aikoinaan "Terveyshuolet" keskusteluun. Mutta syy, miksi syön kilpirauhaslääkkeitä, löytyy noista oireista.
Mutta tosiaan, tuo vaikutti useita vuosia pään sisällä, kun oireet eivät loppuneet, eikä syytä tiedetä tänäpäivänäkään.
Joten onko tuossa hyvä syy, etenkin kun korona vei kaksi vuotta, että olen täsaä tilanteessa - tarkoitan, merkitseekö naisille tuollainen syy, että olen kokematon.
No joo, totta. Tulikin mieleen, ettei se halujen tappaminen psyykkaamalla edes toiminut, nyt kun tarkemmin miettii. Outojen oireiden takia unohtui vain kaikki muu, paitsi oma terveys. Ei se silti sitä poista, että sosiaaliset tilanteet ovat hankalia, mutta kun kuitenkin, ennen sairastumista olin päässyt kielari-asteelle ja näin, mutta valehtelenko nyt itselleni, että jotain olisi voinut tapahtua, sillä kielarin ja sairastumisen välillä on se vuoden väli kuitenkin.Et sä sinne treffeille ole menossa työhaastatteluun. Jotkut naiset kyllä keksivät udella asioita, kuin ehdokkaita katsoisivat läpi johonkin työkokeiluun. Ikä? Ammatti? Kk-palkka? Tähän sitten olen itse vetänyt rajan muutenkin, en mene leikkiin mukaan.
Toki, kerran kiusasin takaisin. Ikä? Kuppikoko? BMI? Sain naisen raivostumaan, kutsui minua misogynistiseksi sovinistiksi. Otin tuon tuossa kohtaa kohteliaisuutena, en kuitenkaan ole itse mitään aviomiehen "ammattia" etsimässä.
Nyt päästään ainakin reilusti eteenpäin, olet jotain pääkopassa saanut kuntoon. Täältä peukut rehellisesti yrittämisestä.No joo, totta. Tulikin mieleen, ettei se halujen tappaminen psyykkaamalla edes toiminut, nyt kun tarkemmin miettii. Outojen oireiden takia unohtui vain kaikki muu, paitsi oma terveys. Ei se silti sitä poista, että sosiaaliset tilanteet ovat hankalia, mutta kun kuitenkin, ennen sairastumista olin päässyt kielari-asteelle ja näin, mutta valehtelenko nyt itselleni, että jotain olisi voinut tapahtua, sillä kielarin ja sairastumisen välillä on se vuoden väli kuitenkin.
Tähän @DaCapo on jo lukuisia kertoja sanonut, ettei halua, mutta ehkä vielä sellaisena lisäyksenä, että tuo maksullisen luona käyminen voi olla myös hyvin terapeuttinen kokemus.32v ei ole ikä eikä mikään, vielä kerkeää vaikka mihin. Itse suosittelisin tuota maksullisissa käyntiä, kotimaisia escort pimuja joilta ei varmasti tule pakkeja eikä taustalla ole mitään ihmiskauppaa ja voi puhua ihan suomeksi. Ajattele sitä enemmänkin kokemuksena, kuin testaisi pitseriaa, eikä minään elämää mullistavana ekanakertana. Sitten on valmiimpi uusiin seikkailuihin.
Mutta melkein 3 viikkoa kirjoittanut aiheesta, mutta ei sitten tullut itselle mieleen kun hetki sitten, että terveys tosiaan rupesi temppuilemaan 25-26 vuotiaana ja yksi on isoimmista asioista mitä elämässä on tapahtunut. Treenaamiseenkin tuli tuolloin yli 1,5 vuoden tauko silloin. Ja nuo oireet tuli osaksi elämään tai oikeastaan tuli totuttua sillä hetkellä, kun pandemia alkoi.Nyt päästään ainakin reilusti eteenpäin, olet jotain pääkopassa saanut kuntoon. Täältä peukut rehellisesti yrittämisestä.
Enpä tiedä, on mullakin ollut tapauksia, jossa nainen on valmis ollut esim. kielariin, muttei kuitenkaan enempää. Erityisesti tämä yksi yli 30-vuotias tapaus, joka oli etsimässä juuri sitä isää tuleville lapsilleen ennen kuin biologinen kello soi.
Otti multa jopa suihin, mutta halusi varmistaa, että en jätä häntä, jos naidaan... Vaikkei heti tehtäisi niitä lapsia. Siis mitä! Ihmeellisiä nuo naiset välillä. Ihan kuin voisi "luvata", että ollaan yhdessä. No, suihinottoa en nyt kieltänyt, kun oli siinä hyvä.![]()
En tiedä auttaako, mutta mun näkemyksessä myös diagnosoimattomat täällä Helsingin kaduilla ainakin ovat aivan helvetin tolalla kaikesta. Tyhmiä ja saamattomia on maailma pullollaan ihan ilman "ass burgeria". Jos kerta mäkin olen foorumin näkökulmasta täyskaheli. Mieti sitä.Mutta melkein 3 viikkoa kirjoittanut aiheesta, mutta ei sitten tullut itselle mieleen kun hetki sitten, että terveys tosiaan rupesi temppuilemaan 25-26 vuotiaana ja yksi on isoimmista asioista mitä elämässä on tapahtunut. Treenaamiseenkin tuli tuolloin yli 1,5 vuoden tauko silloin. Ja nuo oireet tuli osaksi elämään tai oikeastaan tuli totuttua sillä hetkellä, kun pandemia alkoi.
En tiedä perkele, mutta jotenkin helpottaa ajatella, että löytyy ihan aito syy 25-31 ikävuosien välille. Keskittynyt nyt liikaa kenties vääriin asioihin näissä jutuissa. Toki edelleen, asperger ja nämä ovat siellä taustalla edelleen, mutta silti.
Nyt oli kyllä aikoinen töräys ja yleistys- voi jessus.Kyllä. Ainoa syy miksi nopeasti ja itse lähestyvää naista kannattaa ehkä varoa, on ne kuuluisat epävakaat personaallisuushäiriöt. Mitä kauniimpi nainen, sitä todennäköisemmin se on epävakaa. Harvan mieli kestää jatkuvaa ulkonäön arviointia ja flirttailua. Ihan sama onko mies vai nainen. Miellyttämisen tarve ohittaakin, ne omat tarpeet makailla ja piereskellä sohvalla niissä verkkareissa. Muiden positiivisesta huomiosta tulee yhtä addiktoivaa kuin huumeista. Siksi se nimenomaan lähestyy sua.
On sulla kuule tuostakin viestistä päätellen ihan hyvin saumaa, en olis huolissaan Sun vastus on sun oma pää ja sen kun saat käännettyä vähän toiseen moodiin niin mikään muu ei ole este.Mutta melkein 3 viikkoa kirjoittanut aiheesta, mutta ei sitten tullut itselle mieleen kun hetki sitten, että terveys tosiaan rupesi temppuilemaan 25-26 vuotiaana ja yksi on isoimmista asioista mitä elämässä on tapahtunut. Treenaamiseenkin tuli tuolloin yli 1,5 vuoden tauko silloin. Ja nuo oireet tuli osaksi elämään tai oikeastaan tuli totuttua sillä hetkellä, kun pandemia alkoi.
En tiedä perkele, mutta jotenkin helpottaa ajatella, että löytyy ihan aito syy 25-31 ikävuosien välille. Keskittynyt nyt liikaa kenties vääriin asioihin näissä jutuissa. Toki edelleen, asperger ja nämä ovat siellä taustalla edelleen, mutta silti.
Voiskohan @DaCapo lle toimia, että ottais maksullisen ja pyytäis oppitunnin naisen anatomiasta? Pääsis näkemään tissit ja muutkin paikat, koskemaankin. Nainen vois sit näyttää, että näin ujutat käden lantiolle vaivihkaa tai kosket reittä ja se tuntuu kivalta. DaCapohan ei halunnut seksiä maksullisen kanssa, joten sille asteelle ei tarttisi mennä. Mimmi vois laittaa vielä vaikka opettajakuteet päälle, niin menee varmasti viesti perille... Uskon, että olis kevyesti paras ja mielenkiintoisin oppitunti, jolla oot ollut. Sitten vois olla helpompaa edetä seuraavalla kerralla sen varsinaisen kohteen kanssa.Tähän @DaCapo on jo lukuisia kertoja sanonut, ettei halua, mutta ehkä vielä sellaisena lisäyksenä, että tuo maksullisen luona käyminen voi olla myös hyvin terapeuttinen kokemus.
Ei olisi ensimmäinen eikä viimeinen kerta, että maksulliselle naiselle ilmestyy kokematon mies eteen, jolla on poikuus vielä tallella. Täysin hukassa, miten naista lähestytään ja kosketellaan. Siinä hän voi olla avuksi ja ottaa rauhassa ennen varsinaista puuhastelua, kuin kenraaliharjoitukset olisi kyseessä.
Jos ei seiso, ei tapahdu, ei pää ajattele oikein, taas kerran tässäkin maksullisesta voi olla apua. Antaa hänen vaikka auttaa käsin tai suullisesti, mistään ruotsin kielioppikokeesta ei kuitenkaan ole kysymys. Jos yhä jännittää, maksullista naista ei haittaisi, että laittaisi puhelimelta pornoa näkymään. Voi auttaakin.
Lopuksi tässä olisi nainen kyseessä, jonka toimeksianto on sinun tyytyväisyytesi. Maksat sen verran ajasta, mitä tarvitset, niin saat purettua kaikki huolet ja piinat. Tämä nainen ei turhaudu, vaan yrittää saattaa sinutkin lopputulemaan asti. Moni "oikea" nainen väsyisi jo esileikkiin. Siksi niitä kutsutaan lahnoiksi.
Voi hyvinkin olla, että olen väärässä. Se on hienoa, jos näin ei ole. Oma empiriani koostuu niistä kauniista naisista, jotka jossain määrin toimivat vielä kilpailullisissa ammateissa. Esim. laulajat, juristit, yritysjohto, keskisuuret yrittäjät. Lääkärit harvemmin.Nyt oli kyllä aikoinen töräys ja yleistys- voi jessus.Mistähän nämä oletukset on revitty? Itse tunnen varmastikin keskimääräistä aika paljonkin kauniimpia (oikeasti aivan perhanan hyvännäköisiä mimmejä) ja esim heistä ei yksikään ole kyllä kastapää. Eikä sairaalla tavalla miellyttämishaluinen. Ja kehtaavat kyllä pyöriä niissä pieruverkkareissa ihan ilman häpeilyä. Sellainen onkin just parasta kun nätti mimmi vaikka jossain mökillä pikku krapulassa vetää pieruverkkarit ja kumpparit jalkaan ja pipon syvälle päähän kun menee tekemään tulia grilliin. Ei heti ole kauniimpaa asiaa kuin moinen!
![]()
Eiköhän maksullisia naisia kiinnosta vaan raha. Joitakin ehkä seksikin vieraan miehen kanssa ja sen tuoma jännitys. Ei ne mitään opettajia tai psykologeja ole.Niinkuin sanottua, että maksat siellä ajasta ja saat tehdä mitä vaan (mikä on laillista ja yhdessä sovittua). Useimmat miehet käyttää sen nussimiseen, mutta vois olla mimmillekin aika mukavaa vaihtelua tuollainen.
Ei siinä nyt tarvitse olla mikään opettaja tai psykologi. Sama se on jos itse olisit maksusta naisten kanssa ja joku pyytääkin että näytät miten runkkaat vs että panisit sitä. Sama 200€ käteen ja 60min aikaa.Eiköhän maksullisia naisia kiinnosta vaan raha. Joitakin ehkä seksikin vieraan miehen kanssa ja sen tuoma jännitys. Ei ne mitään opettajia tai psykologeja ole.
Ei voiNaisen anatomia on tuttu, koska sen voi oppia teorian kautta.
Oma otanta hyvin erilaisilta aloilta tavan työmuurahaisista "eläkeläisiin" jotka ovat jo rahansa tienanneet ja osa jopa alle nelikymppisinä hypänneet pois oravanpyörästä kun ei loppuelämä enää ole taloudelliselta kantilta rajoitteinen. Eli aika tarkkaan koko skaalalta.Voi hyvinkin olla, että olen väärässä. Se on hienoa, jos näin ei ole. Oma empiriani koostuu niistä kauniista naisista, jotka jossain määrin toimivat vielä kilpailullisissa ammateissa. Esim. laulajat, juristit, yritysjohto, keskisuuret yrittäjät. Lääkärit harvemmin.
Kilpailullinen ammatti + kauneus on omalla kohdallani ollut kyllä joka ikinen kerta se epävakaan naisen tunnusmerkki. Se ei näy missään nimessä arjessa, mutta siinä vaiheessa kun rakkaus lyö läpi, niin se epävakaus ja äärimmäinen menettämisen pelko iskee. Se on vasta ne perimmäiset tunteet, kun aktivoi sen epävakauden.
Tähän viestii kiteytyy kaikki. Nostan kädet pystyyn, otan päikkärit ja lähden pussikaljalle kaupungille kattoo naikkosia...Sitten tullaan tähän ikuisuuskysymykseen, että missä sitten edes teoriassa voisi kohdata ketään, kun baarit/laivat ovat ainoa paikka, missä on tähän mennessä mitään syntynyt. En rupea tekemään mitään sellaista, mikä ei vähääkään kiinnosta - harrastus tai aktiviteeti.
Kun en ole töissä tai missään työtoiminnassakaan, niin ei sitten ole sitäkään mahdollisuutta; tosin ei noissa paikoissakaan ole mitään koskaan ollut.
Ja sitten on tietty sovellukset/netti, mutta ei sekään nyt oikein tunnu hyvältä - jossain edellisessä viestissä avasinkin tämän vaihtoehdon ongelmakohtia.
Rahalle on muuta käyttöä, joten ei maksullisille. Ja se on tunteetonta jyystöä.
Tämä viesti on taas saman toistoa, mutta sinänsä aika oleellinen asia, jotta asia voisi edetä edes mihinkään. Siihen asti baarit ovat ainoa todellinen vaihtoehto, ellei käy hitollinen tuuri arjessa.
Missä ihmiset yleensä kohtaavat toisiaan ja pareja(kin) syntyy:Sitten tullaan tähän ikuisuuskysymykseen, että missä sitten edes teoriassa voisi kohdata ketään, kun baarit/laivat ovat ainoa paikka, missä on tähän mennessä mitään syntynyt. En rupea tekemään mitään sellaista, mikä ei vähääkään kiinnosta - harrastus tai aktiviteeti.
Pääpiirteittään ovat samanlaisia. Etenkin, kun yleensä muistutetaan kokemattomille, että reikä on alempana, niin tämän tosiasian voi todeta jo pornoa katsomalla.Ei voi
Jokainen on erilainen, jokainen käyttäytyy erilailla
Saattaa olla useampiakin liikkeellä.Tässä vaiheessa lienee jo aika turvallista sanoa, että ilmiselvä Skenaariomies on ilmiselvä.
Mikä on skenaariomies?Tässä vaiheessa lienee jo aika turvallista sanoa, että ilmiselvä Skenaariomies on ilmiselvä.
Ehkä nyt jauhan itsestäänselvyyksiä, mutta jokainen parisuhde on omanlaisensa. TOiset eivät hanki lapsia ja muuta yhteen, kun taas jotkut eivät mene naimisiin ja asuvat yhdessä tyytyväisenä avoliitossa, ehkä jotkut hankkivat lapsia jne jne jne. Haluan siis sanoa, että jokainen muodostaa kumppaninsa kanssa omanlaisensa suhteen, särähti vain jonkinverran korvaan viestissäsi oleva käsitys että automaationa ja hyvän suhteen mittarina olisi naimisiinmeno ja lapset, joillekin ehkä ovat, kun taas toisille merkitsevät suhteessa aivan muut asiat.Missä ihmiset yleensä kohtaavat toisiaan ja pareja(kin) syntyy:
- Koulut ja oppilaitokset
- Työpaikat
- Harrastukset
- Vaapaa-ajan viettopaikat (osittain sama kuin harrastus mutta ei ihan)
- Erilaiset bileet, juhlat sekä vastaavat riennot. Oli kyse sitten sukulaisen häistä, serkun ristiäisistä, koulun bileistä tai siskon kavereiden kotibileistä mihin tunget itsesi mukaan...
- Sosiaalisen median kautta järjestettävistä tapaamisista (vaikka pelin tai keskustelufoorumin live tapaamiset)
- Sähköiset tai jopa perinteiset kirjoitus / deitti sovellukset ja mediat (oli kyse sitten ihan kirjekavereista tai tinderistä)
- Kaupat, ruokapaikat, kahvilat, nuorisotilat
Noissa kaikissa on ihmisiin tutustumista tapahtunut ja tulee tapahtumaan, myös pariutumisia tapahtunut. Esim. joku WoW (world of warcraft) mikä on kohtuu tunnettu online peli on saanut nauttia parien muodostumisesta ja jopa häistä.
Yleensähän jotain yhteistä löytyy ja sen perusteella aletaan jutella, sitten tutustutaan lähemmin ja jos kemiat kohtaavat voidaan mennä naimisiin ja hankkia niitä lapsia. On se yhteinen sitten vaikka saman joukkueen kannatus pelissä, sama juoma baarissa, sama biisi mistä tykätään diskossa, kirjaosasta missä ollaan kirjastossa tai vaikka sama leipä mitä ollaan ottamassa lähikaupan ruokaosastolla tms. Eli sen ei tarvitse olla mitään elämää suurempaa.