Nyrkkeily threadi

Nyt vasta katsoin mitä Stagala on aikaisemmin sanonut tai kuka hän ylipäänsä edes on. Kuittasi, että provosoinut tarkoituksella herättääkseen keskustelua (henkilökohtaisesti helppo samaistua) mikä on tulkittu misogyniaksi.
Et kyllä ainakaan tuon perusteella ole oikeasti selvittänyt mitä Stagala on aiemmin tehnyt/sanonut. Tyyppi on Suomen vastine Andrew Tatelle. Mieleltään sairas, ahne ihmispaska. Se selittely tuli aika puskista, eikä se täsmää mitenkään Stagalan vuosia jatkuneeseen oksettavaan käyttäytymiseen. Se raiskausten uhrien syyttäminen on vain yksi monista typeryyksistä mitä heppu on sanonut ja nyt se muka onkin ollut vain"keskustelun herättämistä" ja taisipa matsi jälkeen kehdata väittää, ettei muka olisi niin edes sanonut. Olisikohan pupu pöksyissä, että laajemman julkisuuden myötä käy oikeasti huonosti jossakin kadulla liikkuessa tms?
 
Immu availee tuntemuksia eilisestä. Ihan rehtiä kommenttia ("köpö ukko, ei vaan pystyny").

Miks nyrkkeily threadissa keskustellaan kahden amatööri läskipään ottelusta, jolla ei ole mitään tekemistä nyrkkeilyn kanssa.
Varmaan johtuu siitä, että eilen oli näiden välinen nyrkkeilymatsi, joka selvästi kiinnostaa yleisöä enemmän kuin tiukkapipoinen ja konservatiivinen puritaaninyrkkeily. Toki foorumilla voisi olla joku yleinen kamppailu-urheiluketju, niin voisi piilottaa tämän ketjun kokonaan.
 
Se on jännä homma että porukka kuvittelee että tuommoinen 53v kaveri voi muka yhtäkkiä nousta jollekin tasolle, vastassa on puolet nuorempi ja nopeampi niin se vanha häviää 1000 matsia tuhannesta.

En nyt jaksa uskoa, että noinkaan. Immu oli selkeästi väsynyt kun tuli kehään, näki olemuksesta, että ei ole kaikki kunnossa. Ja Immu itsekin totesi, että nestehukka tjsp ja tietysti vanha ukko. Ja kuka tietää mitä olisi tapahtunut, jos se ristiinlyönti olisi mennyt toisinpäin, eli Immu osunut ja Stagala ei. Mutta se on jossittelua ja elämä jatkuu kaikilla tämänkin jälkeen.
 
Se on jännä homma että porukka kuvittelee että tuommoinen 53v kaveri voi muka yhtäkkiä nousta jollekin tasolle, vastassa on puolet nuorempi ja nopeampi niin se vanha häviää 1000 matsia tuhannesta.

Just ja just nakkikioskilla pärjää, kun porukka ei uskalla lyödä takaisin. Jos näitä matseja järjestetään vielä niin pitäis otella edes suunnilleen oman ikäistä vastaan.
Amin on vajaa 50v ja ihan hyvässä kunnossa... Molemmat ois myös ottanu pataan naiselta, jos ammattilainen asialla.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
276 423
Viestejä
4 764 282
Jäsenet
77 456
Uusin jäsen
AkiNieminen

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom