Nyrkkeily threadi

Nyt vasta katsoin mitä Stagala on aikaisemmin sanonut tai kuka hän ylipäänsä edes on. Kuittasi, että provosoinut tarkoituksella herättääkseen keskustelua (henkilökohtaisesti helppo samaistua) mikä on tulkittu misogyniaksi.
Et kyllä ainakaan tuon perusteella ole oikeasti selvittänyt mitä Stagala on aiemmin tehnyt/sanonut. Tyyppi on Suomen vastine Andrew Tatelle. Mieleltään sairas, ahne ihmispaska. Se selittely tuli aika puskista, eikä se täsmää mitenkään Stagalan vuosia jatkuneeseen oksettavaan käyttäytymiseen. Se raiskausten uhrien syyttäminen on vain yksi monista typeryyksistä mitä heppu on sanonut ja nyt se muka onkin ollut vain"keskustelun herättämistä" ja taisipa matsi jälkeen kehdata väittää, ettei muka olisi niin edes sanonut. Olisikohan pupu pöksyissä, että laajemman julkisuuden myötä käy oikeasti huonosti jossakin kadulla liikkuessa tms?
 
Immu availee tuntemuksia eilisestä. Ihan rehtiä kommenttia ("köpö ukko, ei vaan pystyny").

Miks nyrkkeily threadissa keskustellaan kahden amatööri läskipään ottelusta, jolla ei ole mitään tekemistä nyrkkeilyn kanssa.
Varmaan johtuu siitä, että eilen oli näiden välinen nyrkkeilymatsi, joka selvästi kiinnostaa yleisöä enemmän kuin tiukkapipoinen ja konservatiivinen puritaaninyrkkeily. Toki foorumilla voisi olla joku yleinen kamppailu-urheiluketju, niin voisi piilottaa tämän ketjun kokonaan.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
276 354
Viestejä
4 762 403
Jäsenet
77 450
Uusin jäsen
Teemujuna

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom