- Liittynyt
- 21.10.2016
- Viestejä
- 14 217
Joo näin taviksena, ku noita katsoo nii "joo, ei".Ei kannata antaa Miken iän hämätä, muutaman herran treenivideon katsonut ja tulee pitämään kiirettä tällä turhakkeella joka vastassa.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Joo näin taviksena, ku noita katsoo nii "joo, ei".Ei kannata antaa Miken iän hämätä, muutaman herran treenivideon katsonut ja tulee pitämään kiirettä tällä turhakkeella joka vastassa.
Vaikka olenkin aina liputtanut Tysonin puolesta, niin ainakin Pekka Mäki tuumasi, ettei noiden lyhyiden treenipätkien perusteella kannata kovin kovia johtopäätöksiä tehdä. Toki lyönnit lähtee terävästi, mutta kuinka kestävyyden laita, jos säännöissä on joku pykälä ettei saa lyödä Paulin päätä piippuhyllylle ekassa erässä. Jotkut myös väittää, että noita Tysonin videoita olis nopeutettu, mutta en sitten tiedä siitä. Toivon Tysonin voittoa, mutta saa nyt nähdä kumpi tässä nyt ensinnäkään halutaan voittajaksi, että onko kyseessä todellakin oikea matsi vai jotain pelleilyä.Ei kannata antaa Miken iän hämätä, muutaman herran treenivideon katsonut ja tulee pitämään kiirettä tällä turhakkeella joka vastassa.
Toisaalla toinen kaveri on aloittanu nyrkkeilyn vasta 2018? Sitä ennen joku (itselle ainaki) nobody-juutuubaaja. Toki silti hyväkuntoinen kaveri lie, ku voittanutkin noita "näytösmatseja". Mut edelleenkää en tollaista ukkoa vastaan ilman hyvää treeniä lähtis, vaikka paras ikä takana onkin. Kyl se "pää lähtee irti" varmaa nykyvoimallakin.Liki 60v ukon kestävyys vaan pitkässä juoksussa on vaan heikko kun vastassa on 30v nuorempi tyyppi.
lopputulos on tiedossa.
Liki 60v ukon kestävyys vaan pitkässä juoksussa on vaan heikko kun vastassa on 30v nuorempi tyyppi.
lopputulos on tiedossa.
Ai kappas, nyt sulla yhtäkkiä oli iha mielipidekin asiaan, jota aiemmin ihmettelit naurettavaksi. Kyl Tyson vie omalla viekkaudellansa, joka ei mihinkää ole kadonnut.Jake voittaa tuomariäänin...
Miten nämä jotenkin poisulkisivat toisensa ? Totta kai mulla on mielipide, omituisempaa olisi jos ei olisi, eikö ?Ai kappas, nyt sulla yhtäkkiä oli iha mielipidekin asiaan, jota aiemmin ihmettelit naurettavaksi.
Huvittaa, että jotkut näemmä oikeasti uskovat paulin mahdollisuuksiin. Iron-Mike lyö tuollaisen Youtube-amatöörin kanveesiin muutamassa erässä.Liki 60v ukon kestävyys vaan pitkässä juoksussa on vaan heikko kun vastassa on 30v nuorempi tyyppi.
lopputulos on tiedossa.
Olisihan se hienoa että Mike laitaisi stopin Paulin kukkoilulle, mutta yleinen mielipide valitettavasti on päinvastoin.Huvittaa, että jotkut näemmä oikeasti uskovat paulin mahdollisuuksiin. Iron-Mike lyö tuollaisen Youtube-amatöörin kanveesiin muutamassa erässä.
Ja siksihän se kai tuleekin viihekanavalta nimeltä Netflix. Ei miltään urheilukanavalta.Voisi tämän ehkä katsoakin viihdemielessä.
No sepä hyvä, kun tuo tilauskin onJa siksihän se kai tuleekin viihekanavalta nimeltä Netflix. Ei miltään urheilukanavalta.
Tänään tämäSuomi ammattilaisista kesäkuun alussa ottelee Kärkkäinen ja Mielonen + joku muu.
Ulkomaille meniöitä ei varmoja taida olla (vielä). Hiljaista on.
Foreman 45 kun voitti raskaansarjan maailmanmestaruuden, mutta ok.Totta hemmetissä olen. Jokainen hiemankin alaa seuraava tietää että ura alkaa olla pulkassa kun +40 tulee mittariin. Saati sitten likemmäs 60. Ja virallinen ottelu kyseessä. Olisitko itse ylpeä jos väsyttisit itseäsi 30v vanhemman tyypin ja vetäisit tätä turpaan?
ja tarkennetaan, että todettiin vilpittömäksi dopingiksi / vahingoksi todisteiden perusteella. Mut eipä sitäkää rankaisematta jätetä. Helenius ei itse vielä osannu sanoa, että jatkuuko ura jollain tavalla. 41v on vanha nyrkkeilyssä, mut kyl varmaa nyt vähintää sparraajaksi kelpaa ym.![]()
Robert Helenius banned for two years for failing drug test after last year's fight with Anthony Joshua
After Robert Helenius fight with Anthony Joshua in 2023, a UK Anti-Doping test revealed the presence of clomifene, a prohibited substance, in his system; Helenius blamed the violation on eggs and chicken meat but he has now been handed a two-year banwww.skysports.com
Heleniuksen doping-saaga tuli valmiiksi. Kahteen vuoteen lasketaan jo kulunut aika joten kielto kestää syyskuuhun 2025. Jolloin on jo 41 v.
Miten se nyt on todettu vahingoksi, kun ainakin ylen uutisoinnissa nimenomaan luki, että Helenius ei ollut toimittanut minkäänlaisia todisteita, jotka tukisi hänen väitettään kananlihasta ja kananmunista aiheutuneeseen positiiviseen tulokseen?ja tarkennetaan, että todettiin vilpittömäksi dopingiksi / vahingoksi todisteiden perusteella. Mut eipä sitäkää rankaisematta jätetä. Helenius ei itse vielä osannu sanoa, että jatkuuko ura jollain tavalla. 41v on vanha nyrkkeilyssä, mut kyl varmaa nyt vähintää sparraajaksi kelpaa ym.
Mut kyl se haave maailmanmestaruudesta pitäis jo kipata.
Ei ainakaa tahallisuudesta ole todisteita. Ylellä nimenomaan luki, että on esittänyt todisteita. Luetaanko me eri yleä? Kansan paskanjauhanta seku jatkuu näemmä. e: Lisäksi artikkelissa spekuloidaan, että jos olisi ollut tahallista, olisi banni paljon pidempi.Miten se nyt on todettu vahingoksi, kun ainakin ylen uutisoinnissa nimenomaan luki, että Helenius ei ollut toimittanut minkäänlaisia todisteita, jotka tukisi hänen väitettään kananlihasta ja kananmunista aiheutuneeseen positiiviseen tulokseen?
– Suomen Ammattinyrkkeilyliitto katsoo, että Robert Helenius on esittänyt varteenotettavat perusteet sille mahdollisuudelle, että hänen antamastaan näytteestä löydetty kielletty aine on päätynyt hänen elimistöönsä tahattomasti ja hänen asiasta tietämättä, liiton lausunnossa sanotaan.
UKAD ei väitä Heleniuksen syyllistyneen tarkoitukselliseen dopingaineiden käyttöön. Jos tarkoituksellinen käyttö todistettaisiin, Heleniuksen kilpailukielto voisi nousta neljään vuoteen.
Päivemmällä luki, että ei ole esittänyt minkäänlaisia todisteita. Ja onhan tossakin, että: "UKAD toteaa Ylen näkemässä asiakirjassa, että Helenius selitti klomifeenin päätyneen elimistöönsä kananmunien välityksellä. Helenius ei pystynyt kuitenkaan osoittamaan riittäviä todisteita kielletyn aineen alkuperästä."Ei ainakaa tahallisuudesta ole todisteita. Ylellä nimenomaan luki, että on esittänyt todisteita. Luetaanko me eri yleä? Kansan paskanjauhanta seku jatkuu näemmä. e: Lisäksi artikkelissa spekuloidaan, että jos olisi ollut tahallista, olisi banni paljon pidempi.
![]()
Robert Heleniukselle dopingtuomio: kahden vuoden kilpailukielto
Helenius voi otella seuraavan kerran aikaisintaan syksyllä 2025. 40-vuotias nyrkkeilijä ei osaa vielä arvioida uran jatkoa.yle.fi
Niin, ei osannu tarkemmin sanoa, ku ei tiedä? "Päivemällä" ei lukenut yhtään muuta, jäit kiinni valheesta. Artikkeli on päivitetty viimeksi 14.49. Ei esim Suomen ammattinyrkkeilyliiton kommentiin ole koskettu.Päivemmällä luki, että ei ole esittänyt minkäänlaisia todisteita. Ja onhan tossakin, että: "UKAD toteaa Ylen näkemässä asiakirjassa, että Helenius selitti klomifeenin päätyneen elimistöönsä kananmunien välityksellä. Helenius ei pystynyt kuitenkaan osoittamaan riittäviä todisteita kielletyn aineen alkuperästä."
Juttua päivitetty klo 14.49: Päivitetty otsikkoa, ingressiä ja leipätekstiä UKAD:n vahvistaman päätöksen mukaisesti.
Kyllä luki! Ei mulla nyt niin huono muisti sentään vielä ole.Niin, ei osannu tarkemmin sanoa, ku ei tiedä? "Päivemällä" ei lukenut yhtään muuta, jäit kiinni valheesta. Artikkeli on päivitetty viimeksi 14.49.
Silmä sit käteen ens kerralla?Kyllä luki! Ei mulla nyt niin huono muisti sentään vielä ole.

No ei tullut mieleen, että ehkä ne on korjannu juttua sen jälkeen kun mä luin sen?Silmä sit käteen ens kerralla?![]()

Täh. Siellähä se artikkelin alla näkyy milloin ja mitä ovat korjaneet ja toin sen jo esille.. Eiköhä tää ole tässä, ku keskittyminen on tuota luokkaa.No ei tullut mieleen, että ehkä ne on korjannu juttua sen jälkeen kun mä luin sen?![]()
Sitten se oli muun kun ylen uutinen, koska siinä ei ollut myöskään robben kommenttia ollenkaan.Täh. Siellähä se artikkelin alla näkyy milloin ja mitä ovat korjaneet ja toin sen jo esille.. Eiköhä tää ole tässä, ku keskittyminen on tuota luokkaa.
Mr Helenius stated that the clomifene detected in his urine Sample must have originated from his consumption of eggs and chicken meat. However, following a request by UKAD, Mr Helenius was unable to provide any evidence that the eggs and chicken meat he had consumed in advance of the bout originated from hens that had been administered clomifene. Mr Helenius was therefore unable to identify the source of clomifene in his Sample and therefore unable to reduce the applicable period of Ineligibility of two years.
Joo okei. Pysty nimeään mahdollisen lähteen, mut ei voinu todistaa sitä. Kyl mie Heleniukseen uskon, että ei ole tarkoituksella tehnyt, ku olis varmaa parempiaki aineita siihen. Noh bannia nyt jokatapauksessa tuli ja ku ei pystynyt todistaan lähdettä, nii loppuelämän leima "doupparina".Sitten se oli muun kun ylen uutinen, koska siinä ei ollut myöskään robben kommenttia ollenkaan.
E: tossa vielä suora lainaus UKADin lausunnosta:
En usko, että yksikään urheilija joka jää kiinni douppinginsta olisi ottanut niitä vahingossa.Joo okei. Pysty nimeään mahdollisen lähteen, mut ei voinu todistaa sitä. Kyl mie Heleniukseen uskon, että ei ole tarkoituksella tehnyt, ku olis varmaa parempiaki aineita siihen. Noh bannia nyt jokatapauksessa tuli ja ku ei pystynyt todistaan lähdettä, nii loppuelämän leima "doupparina".
Kiellettyjen aineiden lista on pitkä ku nälkävuosi. Jos jotain, nii managerin osaamattomuutta varmistaa ruokien puhtaus. Heleniuksen kohdalla tiedetään, että tiimi on aika pieni eikä takuulla ole resursseja kaikkea tutkia. Lisäksi tiedossa on, että vetää iha pirusti kananmunia. Tuomio tosiaan oli "vain" kaksi vuotta, joten vahingoksi laskivat. Joka siltikin on tuomittavaa, pitää olla tarkempi. Olis varmasti tullu ilmi, että että jollekki Heleniuksen tiimille olisi pakettia tullut, jos tosissaan olisi köpöillä aineilla doupannut. Kiinnostais poliisiakin.En usko, että yksikään urheilija joka jää kiinni douppinginsta olisi ottanut niitä vahingossa.
Ei tuolla tasolla vahingossa aineita oteta.
Käsittääkseni EU:ssa ei saa antaa, bulkkaustarkoituksessa, hormoneja eläimille.Jospa se koutsinsa douppaa niitä kasvattamiaan härkiä minkä kerkii ja Robbe syö pelkästään sitä lihaa minkä kerkiää (omien kananmunien ohessa). Kyllähän lihakasvatuksessa käytettäneen jotain aineksia nopeuttamaan tuotantoa. Luulis et jos kilokaupalla syö tommosta hormonilihaa päivässä niin jotain jää kroppaankin myrkkyä.
Ei oo suomessa eikä varmaan koko eu:ssa doupattua karjaa, jenkit, brassit ym. asia erikseen.Jospa se koutsinsa douppaa niitä kasvattamiaan härkiä minkä kerkii ja Robbe syö pelkästään sitä lihaa minkä kerkiää (omien kananmunien ohessa). Kyllähän lihakasvatuksessa käytettäneen jotain aineksia nopeuttamaan tuotantoa. Luulis et jos kilokaupalla syö tommosta hormonilihaa päivässä niin jotain jää kroppaankin myrkkyä.
Sitten varmaan yllätyt tiedosta että Wadan kiellettyjen aineiden listallakin on aineita joista osa on kiellettyjä aina j osa vain kilpailuissa sekä niistä monelle aineelle on toleranssirajat, koska niitä voi löytyä tavallisista lääkkeistäkin.En usko, että yksikään urheilija joka jää kiinni douppinginsta olisi ottanut niitä vahingossa.
Koosteesta päättelisin, että Joshualla ollut vasen käsi alhaalla lähes kokoajan eikä yhtään suojellut sillä päätänsä. Eka pommihan oli aika paha kun nappiosuma suojaamattomaan leukaan. Lähinnä kun AJ oli peruuttelemassa ei matsi päättynyt jo tuohon ekaan tälliin.Kaunista. Dupois tyrmäsi Joshuan 5 erässä.
Kooste kuvasi hyvin koko matsia, jotenki heti alusta AJ vaikutti vähän tehottomalta ja saikin sitte osuman leukaan ekan erän lopussa josta ei tainnut selvitä missään vaiheessa.En katsonut koko matsia, mutta tuon koosteen perusteella ei Joshualla ole ollut mitään jakoja. Tyyliin jatkuvasti kanveesissa? Ei noin selvän lopputuloksen jälkeen uusintamatseja tarvita, ainakaan pitkään aikaan.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.