Mulla oli Suprimissa Memory Junction pahimmillaan 106 astetta. Tämä tuli BF V pelatessa. Jimmsin RMA:n kautta uusi kortti alla ja nyt maksimissaan 90 astetta. Korttihan on muuten aivan huikean hieno ja tehokas, mutta pian olisi tulossa EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING -näytönohjain joten en tiedä kummanko pitäisi? Onko EVGA:sta kokemusta?
Käsittääkseni FTW3 on aika hyvä. HUB:n mukaan samaa tasoa Gamerockin kanssa muistien osalta, ellei jopa vähän parempi koska FTW3:n power limit on isompi (eli käyttää enemmän tehoa noissa mittauksissa). Eli luulisin, että ihan jonkin verran Suprimia parempi.
Piruillessani katoin, että mikä on Jimm'sin jono noissa EVGA:ssa, ja tilaukselle pamahti jonotilanteeksi 30-40. Jos noita oikeasti tulee 28 kpl viikon päästä, niin tuollaisenhan saattaisi jopa saada suht nopeasti.