Ei toivoakaan. Ei se 789 taida muuten olla edes tehokkaampi kuin Jot2, mutta joka tapauksessa turha toivo.
Suosittelen tämän hankkimista;
Headphones & portable audio - HIFIMAN.com.
"HE-Adapter is a device to protect amplifiers and headphones when using a speaker amplifier to drive HE6, HE5LE and HE4 headphones.
HE-Adapter is not for any high or average efficiency headphones, such as HE300 and HE500."
Tuon kanssa sitten HE6:t viritinvahvistimeen kiinni. Ei se tarkoita automaattisesti hyvää tulosta tosin, riippuu vahvarista. Ainakin löytyy vääntöä riittävästi, mutta esimerkiksi basson laatu riippuu paljon vahvarista. Itsellä oli käytössä joku emotivan vahvistin tuon adapteriboksin kanssa mikä ei paljoa maksanut mutta lopputulos oli mainio.
En halua kääntää veistä haavassa, mutta taisin varoittaa tästä tilanteesta moneen kertaan ennen noiden luurien hankkimista.
![Rofl :rofl2: :rofl2:](/styles/hymiot/xf15/rofl.png)
Herää myös kysymys siitä, että mitä tarkoitat sillä, että Arctis pro:n basso on parempi - kyllä HE6se:t hakkaa ne myös Jotunheimilla ajettuna. Mietin, että meneeköhän siinä basson määrä ja laatu sekaisin?
Edit: Tuli nyt miemeen varmistaa, että ajathan noita luureja balansoituna? Jätät muuten about puolet vahvistimen tehosta käyttämättä.