• TechBBS:n politiikka- ja yhteiskunta-alue (LUE ENSIN!)

    Politiikka- ja yhteiskunta-alue on TechBBS-keskustelufoorumilla ala-osio, joka on tarkoitettu poliittisten ja yhteiskunnallisten aiheiden sekä niiden ilmiöiden ja haasteiden käsittelyyn.

    Ohjeistus, säännöt ja rangaistukset koskevat vain tätä aluetta, muilla alueilla on käytössä TechBBS-foorumin tavalliset säännöt.

    Ylläpito valvoo, ohjeistaa ja moderoi keskustelua, mutta ensisijaisesti alueen keskustelijoiden pitäisi pyrkiä aktiivisesti ylläpitämään asiallista keskustelua ja myös selvittämään mahdollisesti syntyviä erimielisyyksiä ilman ylläpidon puuttumista keskusteluun.

Taas pelkät vassarit aiheuttivat mellakoinnillaan ongelmia Helsingissä.
Kivi heitetty poliiseja päin, sekä jokin savupommi kohti 612 soihtukulkuetta.

Miksi vassarit ei mene vastustamaan puolustusvoimain itsenäisyyspäivän marssia?
 
Taas pelkät vassarit aiheuttivat mellakoinnillaan ongelmia Helsingissä.
Tämä on yksi vuoden parhaista päivistä, varaan aina kaappiin kylmää olutta ja sitten näytöiltä kasa striimejä auki ja isoa naurua, kun hörhöjä kopitetaan. Voisi ne natsitkin vähän riehua, kun nyt turhan yksipuolista.
 
Osoittiko se Helsinki Ilman Natseja -porukka mieltään Venäjän suurlähetystön edustalla, kuten nimestä saattaisi päätellä? Vai onko tuossa residenssissä vääränlaisia natseja?
 
Näinhän se on että kunhan Vaasan keskussairaala ja pakkoruotsi säilyy, niin kaikki käy. Tosin kesken hallituskauden alkaa nurina, että on paskaa politiikkaa. Sama oli edellisen äärivasemmistohallituksen ja tämän kanssa. Ei noita pitäis ottaa mihinkään hallitukseen mukaan, niin oppisivat olemaan.
Piditkö muuten Sipilän SSS-hallituksesta, koska tässä Keskustan, Kokoomuksen ja PS:n muodostamassa hallituksessa ei ollut Rkp:tä mukana? Koetko RKP:n kuuluvan porvarillisiin puolueisiin?
 
Osoittiko se Helsinki Ilman Natseja -porukka mieltään Venäjän suurlähetystön edustalla, kuten nimestä saattaisi päätellä? Vai onko tuossa residenssissä vääränlaisia natseja?

Eikös se alueiden denatsifikaatio ole erityisesti lähellä Venäjän sydäntä, eli jossain määrin ainakin paperilla sama tavoite?
 

Piditkö muuten Sipilän SSS-hallituksesta, koska tässä Keskustan, Kokoomuksen ja PS:n muodostamassa hallituksessa ei ollut Rkp:tä mukana? Koetko RKP:n kuuluvan porvarillisiin puolueisiin?
Kolmen ässän hallituksessa oli potentiaalia, mutta se pilattiin koska persuja ei otettu tosissaan. Stubbihan sen sanoi, että persut haluttiin halata kuoliaaksi. Hyvälle alulle se sai talouden elvyttämisen, mutta sitten tuli sosialistit ja pisti ranttaliksi.

Mutta ehdottomasti tarvitaan hallitus jossa ei ole Rkp mukana, että voidaan tehdä ne tarvittavat päätökset, jottei rkp:llä ole enää marginaalipuolueena vipuvartta kiristää Suomen kansaa. Olihan ne ennen porvareita, mutta kun nykyään mahtuvat äärivasemmistonkin kanssa samaan hallitukseen, niin ei kai niitä enää porvariksi voi laskea.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
294 383
Viestejä
5 036 348
Jäsenet
80 675
Uusin jäsen
Grok

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom