Ottamatta kantaa sen enemmän...Vähemmistöön kuuluvana oon joskus kannattanut näitä tiettyjä puolueita. Valitettavasti nämä puolueet eivät ole koskaan tehneet mitään oman vähemmistöni eteen, koska vähemmistöjen etujen ajaminen tuntuu olevan näille puolueille pelkkää politiikointia ja kannatuksen haalimista. Minun syrjityn ja sulkeutuneen vähemmistön etuja ajamalla ei voi poliittisesti saavuttaa juuri mitään. Sen vuoksi ketään ei kiinnosta.
Nämä puolueet ovat kuitenkin tuoneet maahan ihmisiä, jotka ymmärtää kaltaisiani vielä vähemmän kuin kantasuomalaiset. Heihin kohdistuvasta rasismista ollaan kovasti huolissaan, mutta minun kohteluni ei kiinnosta ketään.
Alla olevat kuvat ovat klippejä oikeista videoista ja kertovat, missä todellisuudessa elän. Vastaavaa materiaalia löytyy runsaasti.
Kannattaisi varmaan itseään arvottaa jollakin muulla tavalla kuin "vähemmistö"-statuksella.